F1.sk F1.sk

Saudská Arábia začína stavať okruh, jeho súčasťou bude gigantická horská dráha (VIDEO)
zdroj: qiddiya/Twitter

Saudská Arábia začína stavať okruh, jeho súčasťou bude gigantická horská dráha (VIDEO)

Miesto v kalendári Formuly 1 si chce v blízkej budúcnosti vybojovať aj Saudská Arábia. Už od roku 2023 by sa malo súťažiť na mieste zvanom Qiddiya, kde bude vybudovaný supermoderný zábavný park s gigantickou horskou dráhou.

Qiddiya leží len 30 kilometrov od Rijádu, takže na veľmi výhodnom mieste. Dizajnérom okruhu je bývalý pretekár F1 Alex Wurz, ktorý sa na tomto poli začína presadzovať po vzore otca Franza, takisto známeho autora pretekárskych tratí.

"Staviame to tak, aby sme mohli hostiť podujatia MotoGP, WEC, ale aj regionálne a národné podujatia, no okrem toho aj F1," uviedol výkonný riaditeľ Qiddiya Investment Company Mike Reininger pre Motorsport.com.

Prvých pretekov kráľovskej motoristickej triedy by sme sa na tomto mieste mohli dočkať vraj už v roku 2023, pričom rozhovory s kráľovskou rodinou začali ešte v minulom roku viesť Chase Carey a odchádzajúci komerčný riaditeľ F1 Sean Bratches.

Okruh bude ležať na úpätí 200 metrov vysokej priepasti, pričom sa bude skladať z dvoch špecifických zón. Jedna bude štadiónová, odkiaľ budú mať diváci vynikajúci výhľad, druhá zóna by mala byť mestská.

Na tomto mieste v piatok finišoval tohtoročný Dakar a stavitelia okruhu si prizvali aj osobnosti ako Damon Hill, David Coulthard, Nico Hülkenberg či Romain Grosjean.

Nižšie prikladáme video projektu horskej dráhy, ktorá má byť postavená okolo okruhu.

Najnovšie z kategórie: SAUDSKÁ ARÁBIA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk