F1.sk F1.sk

Akadémia Ferrari má nové posily, jednou je Arthur Leclerc
zdroj: Scuderia Ferrari

Akadémia Ferrari má nové posily, jednou je Arthur Leclerc

Predstavitelia Jazdeckej akadémie Ferrari (FDA) oznámili, že do svojich radov priberajú dvoch talentovaných pretekárov: jedným z nich je mladší brat Charlesa Leclerca Arthur (14. október 2000), druhým Švéd Dino Beganovic (19. január 2004).

Obaja chlapci začnú v Maranelle pracovať "v druhej polovici januára" a zoznámia sa s ďalšími jazdcami akadémie ako Mick Schumacher, Callum Ilott, Giuliano Alesi, Marcus Armstrong či Robert Švarcman (všetci títo budú pôsobiť v F2), ale aj s ďalšími talentovanými pretekármi z nižších sérií.

"Jazdecká akadémia Ferrari má za sebou náročnú zimu," uviedol športový riaditeľ Scuderie Ferrari Laurent Mekies. "Pokúšali sme sa o to, aby sme pre našich jazdcov pre rok 2020 pripravili najlepší možný vývojový program, pričom množstvo ich aktivít výrazne narastie a zintenzívni sa aj tréningový program v našom sídle v Maranelle."

"Jazdcov FDA aktuálne máme vo všetkých kategóriách dorasteneckého rebríka FIA a budeme sa koncentrovať na to, aby sme najlepšie možne podporili ich vývoj z pozície pretekárov, ako aj z pozície mladých chlapcov. Všetci v Maranelle sa veľmi tešíme na to, ako budeme pozorovať výkony našich deviatich mladíkov počas najbližších mesiacov," dodal Mekies.

Najnovšie z kategórie: Arthur Leclerc

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk