F1.sk F1.sk

Tost vraj už počas predsezónnych testov tušil, aké kvality má Albon
zdroj: twitter.com

Tost vraj už počas predsezónnych testov tušil, aké kvality má Albon

Alex Albon sa do Formuly 1 dostal do istej miery náhodou. Na konci roku 2018 mal novú zmluvu s tímom Formuly E, ibaže na poslednú chvíľu sa objavila ponuka z Toro Rosso a prikývol. Z kontraktu sa mu podarilo "vyzuť" a prišiel do "efjednotky".

Šéf tímu Franz Tost teraz povedal, že jeho kvality si naplno všimol už počas predsezónnej testovacej prípravy. "V aute F1 sedel prvýkrát a v Barcelone absolvoval ozaj dobré testy, počas ktorých ukázal svoj potenciál," povedal Franz Tost, ktorého slová cituje RACER.

"Už v Barcelone som povedal, že spomedzi mladých jazdcov môže byť prekvapením roka a Alex podával od samého začiatku fantastické výkony. V Austrálii, kde to nie je jednoduché, nebodoval, ale v druhých pretekoch v Bahrajne skončil na deviatom mieste, získal dva body a ukázal svoj potenciál. Pozorne ho sledoval aj Red Bull, ktorý sa neskôr rozhodol pre výmenu jazdcov."

Rakúšan následne potvrdil, že s Helmutom Markom a Christianom Hornerom bol v neprestajnom kontakte: "Diskutovali sme o rôznych jazdcoch a už od začiatku testov v Barcelone som im hovoril, že ukazuje ozaj dobré výkony."

Z hľadiska blízkej budúcnosti by sme to však s očakávaniami ešte nemali preháňať. "Vstúpi do svojej druhej sezóny a vždy som hovoril, že na to, aby jazdec pochopil Formulu 1, potrebuje minimálne tri sezóny," upozornil. 

"Ak máte po svojom boku pretekára ako Max Verstappen, tak je to na jednej strane veľmi pozitívne, pretože človek vidí, kde vie získať čas k dobru, respektíve kde ho stráca. Na druhej strane je však natoľko rýchly, že ak sa mu nevyrovnáte, môže to byť dosť frustrujúce. Alex by sa mal koncentrovať sám na seba, mal by sa učiť a ísť svojou cestou," dodal Franz Tost.

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk