F1.sk F1.sk

Alonso porovnal Schumachera a Hamiltona: Každý z nich má svoj charakter
zdroj: Toyota Gazoo Racing

Alonso porovnal Schumachera a Hamiltona: Každý z nich má svoj charakter

Porovnanie Michaela Schumachera a Lewisa Hamiltona. Nasledujúca generácia bude týchto dvoch velikánov neustále porovnávať. Ktorý bol lepší? Čo mal jeden a druhý nie? V jednom sa ale zástancovia oboch táborov asi zhodnú, obaja sú veľmi odlišní.

Lewis Hamilton je na najlepšej ceste nielen vyrovnať, ale aj prekonať posledné Schumacherove rekordy. 91. víťazstvo už má na dosah a siedmy titul môže získať už v tejto sezóne. Dvoch veľkých šampiónov porovnal aj Fernando Alonso, ktorý mal možnosť si s oboma zmerať sily v časoch ich najväčšej slávy.

„Každý z nich má svoj vlastný charakter,“ povedal Alonso pre La Gazzetta dello Sport, na ktorú odkazuje portál Inside Racing. „Obaja boli dominantní vďaka svojim autám, ktoré im umožnili robiť, čo sa im zachcelo.“

„Michael mal lepšiu disciplínu a prípravu, bol schopný viac ovplyvniť dynamiku v tíme. Lewisov charakter a životný štýl je iný, ak by bol v normálnom aute, nebol by jeho prístup správny. Šéfovia by s ním neboli spokojní,“ vyhlásil Alonso.

Španiel na otázky tohto typu neodpovedal po prvýkrát. Pripustil, že Lewis i Mercedes odviedli fantastickú prácu, ak by si však mal vybrať jedného, ukázal by na Michaela. „Je samozrejme veľmi ťažké si vybrať, ale ak mám povedať jedného, je to Michael. Nemám na to však žiadny konkrétny dôvod. Je to len preto, že keď som do tohto športu prišiel, tak Michael bol taký dominantný.“

„V motokárach ste sledovali, ako Schumacher vyhráva a nakoniec sa s ním ocitnete v boji koleso na koleso. Tieto súboje boli pre mňa niečím neuveriteľným a veľmi emotívnym,“ povedal Alonso ešte začiatkom roka 2019.

Rodák z Ovieda si teraz „užíva“ výzvu v podobe rely Dakar. Tá je úplne z iného súdka ako šampionáty, v ktorých doteraz pretekal. A to toho má Alonso za sebou naozaj habadej. Ako jeden z mála ľudí na tejto planéte však môže porovnať Formulu 1, 24 hodín Le Mans a rely Dakar.

„Fyzicky to je menej náročné. Etapy sú síce veľmi dlhé, ale sily pôsobiace na auto sú menšie, ako v F1 alebo WEC. Iné to je však pokiaľ ide o koncentráciu. Tu musíte ísť neustále na sto percent, pretože tu na vás číha množstvo nástrah,“ povedal Alonso.

„Terén a tempo sa neustále menia. Najprv idete päťdesiat kilometrov na plný plyn, potom zas musíte ísť pomaly a opatrne. Je tu zlá viditeľnosť, pohybujú sa tu motorky i nákladiaky, ktoré dvíhajú množstvo prachu a piesku. Vaše tempo to výrazne ovplyvňuje,“ dodal dvojnásobný šampión.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Magazín

Pozri viac