F1.sk F1.sk

Williamsová: Výnosy z predaja Advanced Engineering poputujú k pretekárskemu tímu
zdroj: TASR/AP

Williamsová: Výnosy z predaja Advanced Engineering poputujú k pretekárskemu tímu

Williams a jeho rozpočet, to je zdanlivo nekonečná téma. Aj keď sa v tíme tvária, že je všetko v poriadku, opak môže byť pravdou. Pred sezónou 2020 sa z Grove opäť ozývajú sebavedomé hlasy. Do novej sezóny vraj majú k dispozícii zdravý a vyrovnaný rozpočet.

Podľa Dietera Renckena z portálu RaceFans hospodári tím za rok 2019 so stratou 25 miliónov dolárov. Zvláštnosťou, ktorá to potvrdzuje je, že Williamsovci sa rozhodli koncom minulého roka predať ziskovú sesterskú firmu Williams Advanced Engineering, ktorá mala punc úspešného podnikateľa v oblasti rozvoja technológii. Medzi rokmi 2019 a 2020 pretekársky tím opäť obmenil svojich partnerov, a to dosť výrazne.

Tím opustili spoločnosti Unilever (reprezentovaný nálepkami firmy Rexona) a Orlen. Prichádzajú však Sofina, Lavazza, Royal Bank of Canada a najnovšie aj Israel Start-Up Nation. Príjmy tímu však negatívne ovplyvnila aj skutočnosť, že v sezónach 2018 a 2019 získal v pohári konštruktérov dokopy len osem bodov.

„Sponzoring nie je nič jednoduché,“ povedala novinárom v izraelskom Tel Avive zástupkyňa šéfa tímu Claire Williamsová. „Vieme o tom všetci. Nemyslím si, že existuje nejaký tím v F1, ktorý považuje tento trh za jednoduchý.“

„Náš obchodný model sa na sponzorov veľmi spolieha. Za posledné dekády tomu síce tak nebolo, no zakaždým sme dokázali hospodáriť so zdravým rozpočtom, vďaka ktorému sme zvládli spraviť všetko, čo bolo potrebné.“

„Museli sme sa o to postarať aj pred rokom 2020. Ako všetci viete, predali väčšinový podiel vo Williams Advanced Engineering, výnosy z ktorého poputujú do nášho pretekárskeho tímu, aby takisto posilnili rozpočet. Preto nemám obavy z nášho rozpočtu pre sezónu 2020,“ povedala Williamsová.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk