F1.sk F1.sk

Podľa Marka si Gasly za všetko môže aj sám
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Podľa Marka si Gasly za všetko môže aj sám

Pierre Gasly začal minulú sezónu v Red Bulle Racing, avšak počas letnej prestávky bol presunutý späť do Toro Rosso. Helmut Marko vysvetlil, že do určitej miery si za to mohol sám.

"Mne osobne sa zdá, že Pierre by mal niesť svoj podiel viny," uviedol Marko, ktorého slová s odvolaním sa na ruskú verziu Motorsportu cituje stránka grandpx.news. "Keď prišiel do Red Bullu, tak pred sebou videl jeden jediný cieľ - Verstappena. Nikoho iného."

"Ak by od začiatku akceptoval, že Max je rýchlejší a pokúšal sa k nemu postupne dostať... ale on sa pokúšal meniť svoj štýl a stratu sťahovať inými spôsobmi. Chcel niečo meniť, pokúšal sa jazdiť tvrdšie. Napokon to viedlo k totálnemu zlyhaniu. Jeho návrat do Toro Rosso bol však úžasný."

Pred časom sa ukázalo, že vyhadzov z áčka môže byť pre jazdca mimoriadne ťažký. Keď sa to stalo Daniilovi Kvjatovi, dosť sa zosypal a stratil svoju výkonnosť.

"V takýchto chvíľach pochopíte, akú dôležitú úlohu zohráva psychika. Ak by som povedal, že som od neho očakával takýto návrat, klamal by som. Na rozdiel od Kvjata, ktorý bol totálne zlomený, Gasly prekvital. Bolo to šťastie jednak pre neho, ako aj pre nás."

"Od okamihu, ako sa Pierre vrátil do Toro Rosso, sa z neho okamžite stal ten Gasly, ktorého sme predtým povolali do Red Bullu. Podľa mňa sa niečo naučil a zo šiestich mesiacov v Red Bulle vyvodil správne závery. V budúcnosti môže ešte veľa dosiahnuť," zdôraznil Rakúšan.

Pár slov padlo aj o Daniilovi Kvjatovi, ktorý by sa v budúcnosti vraj mohol vrátiť do top tímu. "Áno, myslím, že áno," prikývol Helmut Marko. "Potrebuje popracovať na konzistentnosti, ale posledné preteky v Abú Zabí mal veľmi silné. Aj pódium v Hockenheime bolo skvelé, ale ak hovoríme o časoch na kolo a práci s pneumatikami, tak najlepšie preteky sezóny mal v Abú Zabí."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk