F1.sk F1.sk

Berger tvrdí, že Vettel môže Leclerca zdolať
zdroj: Ferrari

Berger tvrdí, že Vettel môže Leclerca zdolať

Na konci minulej sezóny sa špekulovalo o tom, že Sebastian Vettel to čoskoro zabalí. Dokonca sme registrovali hlasy, podľa ktorých sa tak stane okamžite a nový ročník už ani nezačne. Až také tvrdé a rázne to napokon nebude, ale rok 2020 by mohol byť jeho posledným.

"Či to bude rozhodujúci rok? Tak my veru nevieme, čo je pre neho rozhodujúce," skonštatoval Gerhard Berger v rozhovore pre Auto Motor und Sport. "Určuje to len on sám. Bude to jeho posledný rok a chce odísť vo forme? Alebo chce s Ferrari ešte raz podpísať trojročnú zmluvu? Chce zastaviť Leclerca?"

"Je jasné, že v podobe Leclerca má po svojej strane tvrdý oriešok," pokračoval bývalý pretekár. "Avšak je jedno, či jazdíte vo Ferrari, Mercedese alebo v Red Bulle; pri sebe máte vždy tvrdý oriešok. V špičkových tímoch to takto bolo aj v minulosti. Vždy sa v nich stretávajú dvaja alfasamci, ktorí si tak dlho vrážajú do hláv, kým to jeden vyhrá. Keď som ja pred časom prišiel do McLarenu, dostal som Sennu. Týmto veciam neutečiete."

Rakúšan nevylúčil ani možnosť, že Vettel by mohol Leclerca zdolať. "Už v poslednej tretine minulej sezóny ukázal, že to môže zvládnuť. Je jasné, že Leclerc má pred sebou veľkú budúcnosť a ešte sa môže zlepšovať - Sebastian je naopak v poslednej fáze svojej kariéry."

"Má však neskutočné skúsenosti, štyrikrát bol majstrom sveta a vo Ferrari má za sebou päť rokov. Môže z toho ťažiť a týmito vecami môže dorovnať priebojnosť mladíka. Bude to zaujímavý duel, ktorého výsledok si netrúfam predpovedať," dodal Gerhard Berger.

Najnovšie z kategórie: Gerhard Berger

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk