F1.sk F1.sk

Pokrok. Williams v tomto roku nárazové testy zvládol
zdroj: twitter.com

Pokrok. Williams v tomto roku nárazové testy zvládol

Vo Williamse museli byť pred nárazovými testami tohtoročného auta poriadne nervózni. Vlani stajňa z Grove pri tomto dôležitom teste zlyhala, jedným z dôsledkov neúspechu bol aj neskorý príchod na predsezónne testy do Barcelony.

Vlaňajšie faux pas sa ale nezopakovalo, čo zástupcov tímu naplnilo optimizmom. Podľa nich sú úspešné crash testy predzvesťou toho, že v tomto roku už Williams zvládne všetko načas. Od bossov stajne vlani prichádzali hlasy, že sa z minuloročných chýb poučia a už ich nezopakujú. A dnes môžeme povedať, že Williamsu sa tieto slová zatiaľ darí napĺňať.

„Pre zimnú prestávku sme si stanovili veľmi tvrdé ciele, najmä v oblasti aerodynamiky, ale aj v oblasti celkovej výkonnosti a tiež sme chceli vyriešiť nejaké mechanické problémy,“ uviedla zástupkyňa šéfa tímu Claire Williamsová v Tel Avive počas slávnosti, na ktorej Williams okrem iného oznámil aj vymenovanie Roya Nissanyho za testovacieho pilota.

„Teraz je cieľom pripraviť auto na testy včas, ak nie skôr. Som si istá, že sa nám to aj podarí. Jedným z prvých úspechov je úspešné absolvovanie nárazových testov a väčšinu z nich sme spravili na prvý pokus. Nie ako minulý rok, keď sme väčšinu z nich nedokázali úspešne absolvovať, dokonca ani na šiestykrát,“ povedala Williamsová.

„Toto zlyhanie znamenalo ešte väčší tlak na našu organizáciu, pretože sa musíte sústrediť na úspešné vykonanie crash testov, aj keď by ste radšej mali starosti veci okolo úspešného uvedenia auta. Takže pre nás je to pozitívny medzník.“

Každý sa teraz pýta, v akej forme sa objaví Williams v novej sezóne. Predsa len zisk jediného bodu bol veľký neúspech. Otázne však je, ako veľmi sa v tímu podarilo skresať stratu na stred poľa. Williamsová je preto vo svojich vyjadreniach skôr opatrná.

„Vo Formule 1 nikdy nemáte stopercentnú istotu. Počkáme do februára a uvidíme, kde presne budeme. Musíme však ukázať progres. Verím, že sa nám to podarí, ale zatiaľ nevieme povedať, aká bude naša úroveň, keďže netušíme, ako sú na tom naši súperi,“ povedala Williamsová.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk