F1.sk F1.sk

Berger si bol pozrieť zariadenia Ferrari: Človek tam len stojí s otvorenými ústami...
zdroj: twitter.com

Berger si bol pozrieť zariadenia Ferrari: Človek tam len stojí s otvorenými ústami...

Gerhard Berger nemá práve najväčšiu radosť zo skutočnosti, že Mercedes v športe dominoval šesť rokov po sebe, ale podľa neho to nie je ani koniec sveta. Formula 1 ako taká to prežije.

"Značku Formula 1 nič nezabije," uviedol bývalý pretekár v rozhovore pre Auto Motor und Sport. "Ani šesť titulov Mercedesu v sérii. Budovaná bola mnoho rokov a akceptovaná je všetkými fanúšikmi kráľovskej motoristickej triedy. Dokonca mám pocit, že opäť sa nadýchla určitého množstva čerstvého vzduchu. Americký vplyv tento produkt zhodnotil, Formula 1 pôsobí čerstvejšie a mladšie."

"Ako fanúšik motoršportu dúfam, že novými pravidlami pripravovanými pre rok 2021 trafia do čierneho. Ide o to, že ak bude mať tím zo stredu poľa svoj dobrý deň, tak môže vyhrať. Je zlé, keď máme vždy len toho istého víťaza. Hlavným problémom Formuly 1 je predpovedateľnosť, za Mercedesom, Ferrari a Red Bullom nič nie je. Dnes je to tak, že v normálnom prípade tímy ako McLaren, Sauber alebo Williams nemajú nárok na pódium."

Rakúšan vzápätí pripomenul, že F1 nie je len o jazdcoch, ale aj o inžinieroch, ktorí bojujú na poli aerodynamiky, elektroniky či motora. Napokon sa vďaka tomu súťaží s totálne extrémnymi autami, ale: "Vedie to aj k neskutočným nákladom. V decembri som bol na návšteve vo Ferrari a mohol som si pozrieť nové pretekárske oddelenie. Človek tam len stojí s otvorenými ústami a myslí si, že peniaze už neexistujú. Na dvoch autách pracuje 1 500 ľudí. Je to pocit ako v kozmickom laboratóriu."

"Víťazovi sa toto všetko oplatí, pretože Formula 1 je celosvetová tribúna. Ale len víťazovi... Napokon rozhodujú peniaze a zdroje, takže vyhrať môžu len niekoľkí. Nuž a keďže aktuálne nemáme takmer žiadne problémy so spoľahlivosťou, prekvapenia sa nedejú. Pre fanúšikov je takto šou o niečo horšia a práve toto F1 chýba napríklad v porovnaní s MotoGP alebo DTM," dodal Gerhard Berger.

Najnovšie z kategórie: Gerhard Berger

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk