F1.sk F1.sk

Brown: Očakávam veľmi podobné rozloženie síl na štartovom poli
zdroj: McLaren

Brown: Očakávam veľmi podobné rozloženie síl na štartovom poli

Deviate miesto, šieste miesto, deviate miesto, šieste miesto, potom reorganizácia a napokon skvelé štvrté miesto v pohári konštruktérov. Výkonnosť McLarenu v sezóne 2019 zaskočila mnohých. Až bolo ľahké sa zasnívať a predstaviť si tím z Wokingu v boji bok po boku s Ferrari a Mercedesom. S tým ale treba byť veľmi opatrný.

„Musíme pokračovať vpred,“ vyhlásil šéf McLarenu Zak Brown na šou Autosport International. „Pokrok medzi rokmi 2018 a 2019 bol samozrejme obrovský. Ak uvážime veľmi slabý ročník 2018, tak neurobiť taký krok vpred by bolo ťažké. Preto si nemyslím, že pokročíme rovnako medzi rokmi 2019 a 2020.“

„Pravidlá sú veľmi, veľmi podobné, takže očakávam tiež veľmi podobné rozloženie síl na štartovom poli. Ale možno sa tu a tam objaví nejaké prekvapenie. Verme, že Williams bude o niečo silnejší, nebolo radostné sledovať ich posledný rok. Dúfajme, že nájdu nejaké tempo,“ praje si Brown.

Ale čo McLaren? Aké sú ambície britského tímu? V poslednej sezóne sa relatívne pohodlne usadil na štvrtom mieste a po väčšinu sezóny diktoval tempo v strede poľa. Miestami sa zdalo, akoby sa od Renaultu, Toro Rosso či Racing Pointu dokázal oddeliť a vytvoriť si výkonnostný náskok.

„Sme stále mladý tím. James Key vlaňajšie auto nepostavil, to tohtoročné už bude jeho dielom, Andreas Seidl sa k nám pripojil až v polovici sezóny,“ hovorí Brown.

„Čo naozaj potrebujeme je sa lepšie zorganizovať a dobre začať sezónu, auto pre rok 2021 je už vo veternom tuneli a z toho pre rok 2020 máme naozaj dobrý pocit. Potrebujeme sa trochu lepšie koncentrovať a uvedomiť si, že úspech nepríde z noci na deň.“

„Budeme mať nejaké dobré víkendy aj nejaké zlé víkendy. Verme však, že budeme pokračovať v postupe vpred,“ dodal Brown.

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk