F1.sk F1.sk

Podľa Bergera je Hamilton najlepší: Dal by som ho k boku Sennu
zdroj: Mercedes

Podľa Bergera je Hamilton najlepší: Dal by som ho k boku Sennu

Gerhard Berger dostal v aktuálnom rozhovore otázku, či je Lewis Hamilton najlepší pretekár. Odpovedal na ňu jednoznačne: "Momentálne áno."

Ďalšia otázka bola takisto zaujímavá a redaktor Auto Motor und Sportu sa otvorene opýtal, kto bude jeho nástupcom: Max Verstappen alebo Charles Leclerc? "Byť jeho nástupcom bude ťažké," odpovedal Berger. "Hamilton totiž nie je len najlepším jazdcom súčasnosti, ale je na dobrej ceste k tomu, aby bol najlepším jazdcom všetkých čias. V rukách má možnosti na to, aby predstihol Michaela Schumachera."

"Často som dostával otázku, či je Hamilton taký dobrý ako Senna. Proti tomuto porovnaniu som sa dlho bránil, pretože Sennu som poznal ozaj dobre. Už dlho som nevidel nikoho, kto by mal kvality, akými sa vyznačoval Ayrton. Pri Hamiltonovi však môžem s pokojným svedomím povedať, že on ich má. Je to prvý jazdec, ktorého by som dal k boku Sennu."

A tieto slová vraj nepadli len kvôli tomu, koľko pretekov už Hamilton vyhral: "V posledných dvoch rokoch totiž Mercedes vyhral niektoré preteky a možno dokonca aj majstrovstvá len preto, lebo v aute sedel Hamilton. Valtteri Bottas mal problém s tým, aby prevzal rovnakú rolu. Hamilton je na každej trati a za každých okolností v boji o čelo a v posledných rokoch sa naučil aj to, že niekedy treba skončiť aj tretí."

Ešte raz úvodná otázka: Verstappen alebo Leclerc? "Obaja sú totálne odlišní," usmial sa Gerhard Berger. "Verstappen je agresívnejší a nevypočítateľnejší. Je absolútne apolitický a vždy povie to, čo si myslí - a to tak nahlas, aby to každý počul. Tak isto aj jazdí. Leclerc zasa pôsobí ako pokojnejší jazdec, ktorý si veci viac premyslí. Vidím tam viac vypočítavosti i viac politiky. Je to kompletne odlišný prístup, ale z hľadiska schopností a zručností sú na rovnakej úrovni."

Najnovšie z kategórie: Gerhard Berger

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk