F1.sk F1.sk

Coulthard: Russellovi pomôže čas mimo svetiel reflektorov
zdroj: TASR/AP

Coulthard: Russellovi pomôže čas mimo svetiel reflektorov

Je ďalšie zotrvanie Georgea Russella vo Williamse dobrým ťahom alebo len zbytočným plytvaním potenciálu? Je pravda, že v tíme z konca poľa si vo svojej nováčikovskej sezóne príliš nezapretekal.

Kvalifikácie, ktoré končia výhradne po prvej časti, súboje na trati maximálne s tímovým kolegom, žiadna nutnosť zásadne vplývať na strategické rozhodovanie, šanca na výsledok jedine v prípade vypadnutia veľkého počtu súperov. Na druhej strane, menší tlak a menšia pozornosť médií. Čo je pre mladého pretekára lepšie?

„Myslím, že je to skvelý talent, ktorý získava skúsenosti s Formulou 1 mimo záberov kamier. Nepritiahol na seba pozornosť ani nejakou haváriou,“ povedal Coulthard počas Autosport International. „Má talent a podporu Mercedesu, myslím, že všetko bude fajn.“

„Jeho referenčným bodom bol tímový kolega Robert Kubica. George neustále ukazoval, že je dobrý kvalifikant. Zas a znova ukázal rýchlosť, bez ohľadu na kvalitu jeho auta. Akonáhle prišiel tlak a potreba zajazdiť rýchly čas, tak to dokázal urobiť,“ myslí si Coulthard.

Pre mnohých je však Russellovo zotrvanie vo Williamse len zbytočným mrhaním potenciálu. Po jednej dobrej nováčikovskej sezóne v minulosti nezriedka prišlo „povýšenie“ do lepšieho tímu, Mercedes to však svojmu mladíkovi nedokáže zaručiť.

„Nepochybujem, že byť trochu mimo svetiel reflektorov mu dá trochu času lepšie pochopiť Formulu 1. Je to mladý chalan a niet pochýb o tom, že čoskoro bude fyzicky a mentálne vyspelý zvládnuť výzvy sezóny v konkurencieschopnom tíme,“ uzavrel Coulthard.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Magazín

Pozri viac