F1.sk F1.sk

Grosjean vyzdvihol prácu Delétraza a Fittipaldiho na simulátore Haasu
zdroj: Haas F1 Team

Grosjean vyzdvihol prácu Delétraza a Fittipaldiho na simulátore Haasu

Pre malé tímy bude kvôli menším zdrojom vždy náročné držať krok s najlepšími v mnohých oblastiach. Jednou z nich sú aj simulátory, do ktorých top tímy investujú enormné zdroje.

„V prvom rade treba povedať, že Louis Delétraz a Pietro Fittipaldi odviedli na simulátore skutočne vynikajúcu prácu. Povedal by som, že je to veľmi frustrujúca robota a dokáže byť naozaj bolestivá. Keď váš deň skončí, vaša hlava toho má naozaj dosť,“ povedal pilot Haasu Romain Grosjean.

Simulátory predstavujú stále dôležitejšiu súčasť sveta Formuly 1, keďže možnosti testovania sa zužujú. V sezóne 2020 sa predsezónne testy skrátia na šesť dní. Potrebu kvalitnej práci v továrni na simulátore si uvedomujú aj v Haase. Preto chceli do svojich radov najať Roberta Kubicu, aby sa v tejto oblasti posunuli opäť o krok vpred.

Haas v tejto sezóne čelil problémom vo vývoji, ktorým dlho nedokázal prísť na koreň. Práve zlepšená práca na simulátore by mohla tímu do budúcna pomôcť. Pred posledným víkendom sezóny v Abú Zabí teda strávil Romain Grosjean viac času v továrni a z týchto skúseností vychádzalo aj jeho nastavenie. Haas vôbec prvýkrát vyskúšal aj live-simulovanie.

V Romainových predstavách by však Formula 1 nepoužívala simulátory vôbec. Táto činnosť nepatrí k jeho obľúbeným.

„Počiatočné nastavenie môjho auta pochádza zo simulátora. Je to veľmi odlišný spôsob v porovnaní s tým, ako obvykle monopost nastavujeme,“ povedal Grosjean pred víkendom v Abú Zabí.

„Ak sa ma spýtate, či je to dobrá vec, tak si myslím, že nie je. Ak je to však prostriedok na posun vpred a zlepšovanie sa, potom do toho musíme ísť,“ dodal na margo simulátorov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Magazín

Pozri viac