F1.sk F1.sk

Leclerc o Vettelovi: Je extrémne profesionálny
zdroj: Scuderia Ferrari

Leclerc o Vettelovi: Je extrémne profesionálny

Aj keď sa toho o nálade medzi Sebastianom Vettelom, Charlesom Leclercom a ich tímom popísalo veľmi veľa, žiadna zo strán ani len nenaznačuje, že by v tíme malo dôjsť k nejakému rozkolu. Mattia Binotto aj jeho piloti zhodne tvrdia, že spolupráca nie je narušená.

Monacký pretekár sa v nedeľu objavil na Autosport International Show, kde odpovedal otázky, ktoré prišli zo sociálnych sietí i od fanúšikov priamo v sále. Jedna sa týkala aj jeho tímového kolegu, s ktorým si v priebehu sezóny prešli niekoľkými kontroverznými momentmi. V jednej otázke sa fanúšik spýtal aj to, koľko sa toho Charles od svojho tímového kolegu naučil.

„Veľa, naozaj veľa,“ odpovedal Leclerc. „On je extrémne profesionálny a zachádza veľmi do detailov. Seb je takisto veľmi dobrý človek.“

„Pracuje sa nám spolu dobre. Samozrejme, mali sme spolu nejaké momenty na trati, z ktorých sme sa poučili spoločne, ako napríklad v Brazílii. Verme, že sa to nestane znovu. Myslím si však, že sme dostatočne vyspelí na to, aby sme mimo auta dokázali spolupracovať a snažili sa posunúť vývoj správnym smerom.“

„Myslím, že pokiaľ ide o jeho prácu s inžiniermi a s tímom, tak som sa veľa naučil a ešte sa stále mám čo učiť. Ako som povedal, dokáže ísť do detailov a hovorí dokonca aj veci, o ktorých som si nemyslel, že by mohli byť pre inžinierov užitočné. Niekedy len hodinu počúvam o tom, čo chce povedať. Je to veľmi, veľmi zaujímavé,“ povedal Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Magazín

Pozri viac