F1.sk F1.sk

Binotto: Nečakal som, že politický aspekt F1 vyžaduje toľko úsilia
zdroj: TASR

Binotto: Nečakal som, že politický aspekt F1 vyžaduje toľko úsilia

Mattia Binotto má za sebou prvý rok v kresle šéfa Ferrari. Tímu sa v sezóne 2019 nedarilo až tak dobre, napriek mnohým ťažkostiam vidí v poslednom ročníku aj viacero pozitív.

Bodová strata na Mercedes bola priepastných 235 bodov, tím pre seba vybojoval len tri veľké ceny a veľakrát zbytočne strácal body. Posledným „klincom do rakvy“ bola pre Scuderiu Brazília, kde Sebastian Vettel a Charles Leclerc kolidovali a pripravili pre svoj tím veľmi horúce chvíle. Napriek tomu si Mattia Binotto myslí, že sezóna 2019 priniesla zlepšenie nálady v tíme.

„Som veľmi rád, ako v tomto roku vzrástol tímový duch. Sme veľmi jednotný a kompaktný celok, vrátane našich pilotov, aj napriek tomu, že mnohí ľudia hovoria niečo iné,“ vyhlásil Binotto v nedávnom rozhovore pre Ferrari Magazine.

„Chcete príklad? Hneď v utorok po Veľkej cene Brazílie mi zazvonil telefón, na displeji som uvidel mená Charlesa a Sebastiana, spoločne. Boli v kontakte, chceli vyčistiť vzduch a spolu mi zavolali, aby sme uskutočnili trojstranný hovor. Nebolo to len gesto, ukázalo to nášho jednotného ducha. Napriek všetkému je lepšie, že sa niečo také stalo teraz, pomôže nám to lepšie pochopiť jeden druhého do budúcna,“ myslí si Binotto.

Okrem tohto označil švajčiarsky rodák za pozitíva sezóny samozrejme všetky tri víťazstvá Scuderie, taktiež oslavy 90. výročia Ferrari na Piazza Duomo v Miláne. Čo však bolo naopak negatívom?

„Fakt, že Formula 1 je nie je iba výzvou technickou alebo športovou, ale tiež politickou. Nemôžete stratiť ostražitosť len preto, že máte skvelé auto a výborných jazdcov. Nečakal som, že tento aspekt vyžaduje toľko úsilia,“ priznal Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Magazín

Pozri viac