F1.sk F1.sk

Magnussen nečaká, že Haas padne do negatívnej špirály ako McLaren či Williams
zdroj: Haas F1 Team

Magnussen nečaká, že Haas padne do negatívnej špirály ako McLaren či Williams

Americký tím Haas skončil v prvom roku svojho fungovania v F1 na ôsmom mieste, potom bol opäť ôsmy, následne piaty a v minulom ročníku sa prepadol na deviate miesto. Prišla teda nečakaná rada, ale Kevin Magnussen si nemyslí, že by sa tím mal dostať do takej negatívnej špirály, v akej bol McLaren a v akej naďalej je Williams.

"Nemyslím si, že sa tak stane," povedal v rozhovore pre Motorsport-Total.com. "Ja som naopak rád, že som mohol prísť do tímu, ktorý je na vzostupe a nie vo fáze poklesu. Všetko je to pozitívna skúsenosť. Človek cíti rast, zlepšenia a vzrušenie, ktoré to všetko sprevádza."

"V priebehu prvých troch rokov sme dosiahli enormné pokroky. Navonok možno nevyzerali ako veľmi veľké, ale v priebehu troch sezón sme sa dostali na piate miesto, čo je podľa mňa dosť dobré," skonštatoval Dán, ktorý začal situáciu Haasu prirovnávať k Toro Rosso. To sa ešte nikdy nedostalo do top 5.

"Ale my sme boli v top 5 už v treťom roku. To je ozaj neskutočne úchvatné, ale akoby to nikto nevidel," hovoril ďalej Magnussen. "Celkovo si myslím, že aktuálnu situáciu veľmi rýchlo zvrátime a opäť nájdeme správnu stopu. Som presvedčený o tom, že to dokážeme."

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk