F1.sk F1.sk

Ricciardo považuje za svojho najväčšieho rivala Bottasa
zdroj: TASR/AP

Ricciardo považuje za svojho najväčšieho rivala Bottasa

Daniel Ricciardo patrí medzi najlepších pretekárov súčasnosti. V poslednej dobe sa hovorí o tom, že najlepšiu trojku tvoria Lewis Hamilton, Max Verstappen a Charles Leclerc a ak by to tak bolo, Ricciardo by sa pravdepodobne umiestnil niekde tesne za nimi.

Kým pôsobil v Red Bulle, tak dokázal naplno predvádzať svoje kvality, ale v minulom roku to v Renaulte nebolo ono. Mal len priemerné auto a tak to aj vyzeralo. 

V aktuálnom rozhovore pre Top Gear dostal otázku týkajúcu sa svojho najväčšieho rivala a odpovedal na ňu pomerne prekvapujúco. "Povedal by som, že Bottas," usmial sa Austrálčan. "V juniorských kategóriách sme spolu veľa súperili."

"Motokárovú fázu som neabsolvoval v Európe, takže tu v zásade nemám jazdca, s ktorým by som súperil od nejakých desiatich rokov. Ale keď som začínal v Európe, tak s Bottasom sme boli v rovnakom šampionáte."

"Súperili sme, spoločne sme vyrastali a mám pocit, že istým spôsobom sme si vytvorili určitú rivalitu," dodal Daniel Ricciardo, ktorý s Bottasom zviedol viacero parádnych súbojov. Jeden pripomíname v nižšie priloženom videu.

Doplňme, že Ricciardo narážal na sezónu 2008, keď obaja pôsobili vo Formule Renault 2.0. Na víťazstvá to bolo 6:5 v jeho prospech, na body však 136:139 pre Bottasa.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk