F1.sk F1.sk

Hornera teší, že FIA v motorovej otázke tak rázne zakročila
zdroj: Red Bull Content Pool

Hornera teší, že FIA v motorovej otázke tak rázne zakročila

Red Bull Racing sa v závere minulej sezóny na diaľku pustil do Ferrari a od Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) žiadal niekoľko ujasnení týkajúcich sa toho, čo v oblasti pohonnej jednotky je a čo nie je povolené.

FIA následne vydala zopár technických nariadení a zdalo sa, že Ferrari okamžite prišlo o svoju enormnú motorovú výhodu. Červení to síce zdôvodňovali stavením na silnejší prítlak, avšak nie každý týmto slovám veril. V Red Bulle sú presvedčení o tom, že ich pravdepodobne nelegálnu cestu dokázali zastaviť.

"Pohonné jednotky sú neskutočne komplexné," uviedol šéf Red Bullu Racing Christian Horner pre Autosport. "A myslím si, že FIA nemá takú expertízu, akou disponujú tímy."

"Napokon prišlo ujasnenie a uzatvorenie viacerých oblastí, pričom to bolo koncentrované hlavne na budúcnosť a nie na to, čo sa už stalo. Pre nás bolo enormne dôležité vstupovať do sezóny 2020 s absolútne jasnou situáciou."

A ešte jedna otázka: Má Horner pocit, že boli využívané/zneužívané šedé zóny pravidiel? "Sme veľmi radi, že prišlo toto ujasnenie," odpovedal nie celkom v súlade s tým, čo sa ho novinári pýtali. "A to je pre dobro všetkých."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk