F1.sk F1.sk

Seidl je presvedčený o tom, že aj v roku 2021 budú top tímy vpredu
zdroj: Twitter/McLaren

Seidl je presvedčený o tom, že aj v roku 2021 budú top tímy vpredu

Šéf McLarenu, Andreas Seidl tvrdí, že nie je nemožné, aby jeho tím od roku 2021 bojoval s tromi najlepšími tímami, no bude to veľmi náročné.

V roku 2021 vstúpia do platnosti nové pravidlá. Niektoré tímy cítia, že toto je ich veľkou príležitosťou na to, aby prelomili súčasný stav a priblížili sa k Mercedesu, Ferrari a Red Bullu. Od začiatku hybridnej éry, teda od roku 2014, si tieto tri top tímy rozdelili všetky víťazstvá v pretekoch.

McLaren prejde od sezóny 2021 k motorom Mercedes, teda k pohonnej jednotke, ktorá vyhrala posledných šesť šampionátov. Seidl pripúšťa, že aj po zmene pravidiel budú tri top tímy vpredu. Je však presvedčený o tom, že jeho zoskupenie dokáže zaznamenať výrazný pokrok.

„Z krátkodobého hľadiska je mojím cieľom jednoznačne to, aby sme náš monopost v ďalšej sezóne dostatočne zlepšili, no musíme byť realistickí. Pre mňa by bolo výborným úspechom, ak by sme sa mohli priblížiť bližšie k top tímom, najmä z pohľadu času na jedno kolo. Bolo by to úžasné, ale dostať sa tam bude veľmi ťažké, nakoľko aj oni pracujú na vývoji svojich áut,“ povedal šéf tímu McLaren.

Dodáva: „Majú väčšie rozpočty a robia lepšiu prácu. To znamená, že aj od roku 2021 budú mať určitý náskok, nakoľko sa rozpočtový strop zavedie až s príchodom nových pravidiel. Nie je nemožné sa im priblížiť. Musíme byť dostatočne trpezliví a zároveň mať ambiciózne ciele. Je potrebné si uvedomiť, že to vyžaduje určitý čas, aby všetko začalo fungovať tak, ako má. Keď začínal Mercedes alebo Red Bull, tak to nebolo inak. Najdôležitejšou vecou je mať jasnú víziu, kvalitný plán, aby sme vedeli, čo chceme v budúcnosti dosiahnuť. Potom to už bude len na nás, ako dokážeme tieto veci poskladať dokopy.“

McLaren sa v sezóne 2019 umiestnil na štvrtom mieste v Pohári konštruktérov. Bol to ich najlepší výsledok od roku 2012, kedy dokázali skončiť na tretej pozícii.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Magazín

Pozri viac