F1.sk F1.sk

Wolff: Nechcel som riskovať Estebanovu kariéru
zdroj: Mercedes

Wolff: Nechcel som riskovať Estebanovu kariéru

Esteban Ocon po boku Lewisa Hamiltona. Táto predstava takmer rok veľmi lákala obrovské množstvo fanúšikov. Toto Wolff a Mercedes im však radosť neurobili. Rozhodli sa ísť „na istotu“ a sedačku ponechali Valtterimu Bottasovi.

Po Oconovi napokon siahol Renault, ktorý bude mať francúzskeho pilota vo francúzskom tíme. Esteban bol súčasťou štruktúr Mercedesu dlhé roky. Vo Formule 1 odjazdil deväť pretekov za Manor, od sezóny 2017 pretekal vo Force Indii. Tím však kvôli finančným problémom prešiel do rúk nových kanadských investorov. Na ich čele stál Lawrence Stroll, ktorý Oconovu sedačku dal svojmu synovi Lancovi.

Esteban tak strávil rok mimo pretekového diania. Ako testovací a rezervný pilot Mercedesu čakal na svoju príležitosť. Chvíľu to vyzeralo, že by predsa mohol dostať šancu po boku Hamiltona, no nestalo sa.

„Argument, ktorý nakoniec preklopil misky váh bol, že postaviť Ocona proti Hamiltonovi, ktorý je s tímom sedem rokov a je na vrchole kariéry, by nebolo pre Estebana dobré. Najmä keď strávil rok mimo pretekového diania,“ vyhlásil boss Mercedesu Toto Wolff.

„Mohol z toho byť vzrušujúci príbeh a asi by to bolo skvelé, ale je len jeden pilot, ktorý si proti jazdeckej superhviezde počínal veľmi dobre, a to je Lewis Hamilton,“ vyhlásil Wolff s odkazom na rok 2007 a súboj Hamiltona s Alonsom.

„Všetci ostatní potrebovali viac času. Preto som nechcel riskovať Estebanovu kariéru a tiež som nechcel, aby on riskoval všetko proti Lewisovi. Preto sme sa rozhodli tak, ako sme sa rozhodli,“ uzavrel Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk