F1.sk F1.sk

Binotto si je istý, že Schumacher je kandidátom na zisk miesta v F1
zdroj: TASR

Binotto si je istý, že Schumacher je kandidátom na zisk miesta v F1

Mick Schumacher čelí kvôli svojmu menu enormným očakávaniam. Akoby jeho priezvisko automaticky znamenalo povinnosť byť úspešný. Preto to má švajčiarsky rodák náročnejšie, než všetci jeho súperi.

Prvý rok vo Formule 2 možno neprebiehal tak, ako si Mick predstavoval. Doplatil na vlastné chyby, málo skúseností a rozhodne mal aj dávku smoly. Na druhú stranu víťazstvo v Maďarsku mu už nikto nevezme. Navyše, v apríli si počas bahrajnských testov vyskúšal aj monopost Formuly 1. Najprv si obliekol červenú kombinézu a odjazdil testovacie sekcie vo Ferrari, na druhý deň nasledoval testovací program za volantom Alfy Romeo.

Schumachera teraz čaká druhý rok v F2 vo farbách tímu Prema. Cieľ bude jasný, opäť sa o krok priblížiť sedačke v F1. Mick patrí do kádra Ferrari, ktoré bude jeho výkony v sezóne 2020 pozorne sledovať.

„Sme veľmi hrdí, že je súčasťou akadémie Ferrari,“ povedal šéf Ferrari Mattia Binotto pre Autosport. „Nie je tu len kvôli jeho menu, ale preto, že je dobrý jazdec.“

„Keď sa pozriete na výsledky vo Formule 2, tak na čele vidíte skúsených pilotov. On má za sebou dobrú sezónu, počas ktorej zbieral skúsenosti. Bol taktiež nováčikom, musíte sa preto pozrieť aj na výsledky nováčikov.“

„Myslím, že kľúčová preňho bude nasledujúca sezóna, kedy uvidí, aký veľký progres dosiahol. V budúcom roku od neho očakávame veľa, sme si istí, že to je kandidát na zisk miesta vo Formule 1 v budúcnosti,“ dodal boss Ferrari.

Hodnotiť Mickove výkony z poslednej sezóny je náročné. Pre mladíkov v F2 je dôležité porovnanie s tímovým kolegom a v tomto smere môže byť Schumacher spokojný. Získal 53 bodov, kým jeho kolega Sean Gelael len 15. Nováčikom v tejto juniorskej sérii však vládol Číňan Küan-ju Čou, za ním sa umiestnili zosnulý Anthoine Hubert a ďalší junior Ferrari Callum Ilott. Mick bol teda v pomyselnom hodnotení novicov na štvrtom mieste.

„Patrí medzi kandidátov na sedačku vo Ferrari v blízkej budúcnosti? Na to je ešte naozaj príliš skoro. Cieľom akadémie je, nájsť ďalšiu nádej pre Ferrari a on je jej členom. Verím, že má talent na to, aby zostal s našim tímom,“ vyhlásil Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk