F1.sk F1.sk

Kubica rezervným jazdcom Alfy Romeo, Orlen jeden z titulných sponzorov tímu
zdroj: TASR

Kubica rezervným jazdcom Alfy Romeo, Orlen jeden z titulných sponzorov tímu

Poľský pilot Robert Kubica si našiel nový „vedľajší pracovný pomer“ vo Formule 1. Ako sa predpokladalo, bude pokračovať v úlohe rezervného pilota. Jeho novým zamestnávateľom však napokon nebude tím Haas, ani Racing Point, ktoré mali o rodáka z Krakova záujem, ale stajňa Alfa Romeo Racing.

Poliaka bude do tímu z Hinwilu nasledovať aj jeho sponzor, spoločnosť PKN Orlen. Tá už skôr avizovala, že sa chce vo svete Formuly 1 prezentovať aj po rozchode s tímom Williams, ktorý podporovala v minulom roku. Jej spolupráca s Alfou Romeo pritom nebude nijako symbolická, strany totiž avizujú „viacročnú spoluprácu“, pričom poľská petrochemická spoločnosť sa stane jedným z titulných partnerom stajne, ktorá sa po novom bude volať Alfa Romeo Racing ORLEN.

„Som veľmi rád, že začínam novú kapitolu mojej kariéry s Alfa Romeo ORLEN. Tento tím má v mojom srdci zvláštne miesto a som rád, že tu stále vidím niektoré známe tváre z čias môjho pôsobenia v Hinwile,“ uviedol vo svojom vyhlásení Kubica.

„Čas a okolnosti sú samozrejme odlišné, ale som presvedčený, že tu nájdem stále rovnaké odhodlanie a hlad po úspechoch. Teším sa, že môžem pomôcť tímu Alfa Romeo ORLEN urobiť ďalší krok vpred.“

Kubicovým podpisom sa kruh udalostí krásnym spôsobom uzavrel. Rodák z Krakova v tomto tíme pôsobil medzi rokmi 2006 a 2009, keď niesol meno BMW Sauber. Kubica s ním dosiahol svoje jediné víťazstvo v kariére. V roku 2010 sa stajňa vrátila do rúk jej zakladateľa Petra Saubera, ktorý kontrolný podiel v roku 2017 predal koncernu FCA, od sezóny 2018 tak niesol meno Alfa Romeo Racing.

„Je pre nás potešením privítať Roberta opäť doma. Už sa nemôžeme dočkať až s ním začneme spolupracovať. Je to jazdec, ktorý nepotrebuje žiadny návod, patrí k najbrilantnejším pilotom svojej generácie a predstavuje skutočný dôkaz ľudského odhodlania. V našej snahe posunúť tím na rošte dopredu bude jeho spätná väzba neoceniteľná,“ povedal šéf tímu Alfa Romeo Frédéric Vasseur.

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk