F1.sk F1.sk

Grosjean: Vývoj auta bola vždy moja silná stránka
zdroj: Haas F1 Team

Grosjean: Vývoj auta bola vždy moja silná stránka

Romain Grosjean podľa mnohých už dávno nemal byť súčasťou štartového poľa. Svoje miesto v Haase si však udržal. Vďačiť za to môže aj svojmu inštinktu. Od momentu, keď Haas priviezol v máji do Barcelony balík vylepšení svoj tím žiadal, aby ho vôbec nenasadzoval. Vývoj sezóny mu nakoniec dal stopercentne za pravdu.

„Nastaviť auto bola vždy moja silná stránka,“ povedal Grosjean, ktorého cituje FormulaRapida.net. „Mám veľa slabín, ale vývoj auta bola vždy moja prednosť. V roku 2014 (v Lotuse, pozn. red.) sme mali príšerné auto a museli sme tvrdo zapracovať do roku 2015.“

„Dokázali sme sa však vrátiť a podľa mňa sme mali slušné auto, s ktorým som dokázal získať pódium a mal som dobrý záver sezóny. Preto si myslím, že vývoj je určite mojou silnou stránkou. Rovnaké to bolo s Haasom, rok 2017 nebol dobrý, ale 2018 bol už oveľa lepší,“ hovorí Grosjean.

Jeho tím Lotus sa z desiatich bodov v roku 2014 zlepšil na 78 o rok neskôr. Sám rodák z Ženevy dokázal v Belgicku dokonca vystúpiť na pódium. Veľmi dobré medziročné zlepšenie sa Romainovým tímom podarilo aj medzi rokmi 2016/2017 a 2017/2018.

„V tejto sezóne som od Barcelony vedel, že s novým balíkom pokračovať nechcem. Cítil som, že nebol lepší. Zrejme sme mohli ušetriť viac času, keby sme sa vrátili k staršiemu balíku skôr. Ale s odstupom času to je vždy jednoduché takto povedať,“ hovorí Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk