F1.sk F1.sk

Kubica: Žijete, aby ste dosahovali svoje ciele
zdroj: BMW Motorsport

Kubica: Žijete, aby ste dosahovali svoje ciele

Poľský pilot Robert Kubica sa po ôsmich rokoch od desivej nehody v rely dokázal vrátiť do Formuly 1. Veľkolepý comeback však zatienila biedna forma Williamsu i veľmi rýchly tímový kolega, ktorý Poliaka niekedy až zosmiešnil. Je preto na mieste otázka, či to Kubicovi vôbec stálo za to.

Má síce na konte jediný bod tímu, z upršanej Veľkej ceny Nemecka, no faktom zostáva, že v kvalifikácií nedokázal Georgea Russella ani raz poraziť. Celková bilancia je teda hrozivých 21:0. A napríklad v Maďarsku nadelili v britský mladík tímovému kolegovi 1,3 sekundy.

„Myslím, že mojim návratom do Formuly 1 sa uzavrela jedna kapitola, ktorá bola v mojom živote tou najpodstatnejšou,“ povedal Kubica, ktorého cituje Motorsport.com.

„Pri spätnom pohľade na obdobie, ktorým som si prešiel a s okolnosťami a dôsledkami nehody v roku 2011... Potom sa samozrejme mojim návratom znovuotvorila kapitola s názvom Formula 1, o ktorej však ťažko hovoriť, pretože sezóna bola veľmi komplikovaná.“

„Žijete, aby ste dosahovali svoje ciele, chcete byť dobrý v pretekoch a dodávať výsledky, chcete pretekať, a to je niečo, čo mi celý rok chýbalo najviac,“ hovorí Kubica.

Poliak si v priebehu roka mohol zapretekať maximálne tak s tímovým kolegom Georgeom Russellom, ktorý ho poväčšine aj tak porazil. Preto je na mieste otázka, stálo to Poliakovi vôbec za to?

„Nebudem hovoriť, či to za to stálo alebo nie. Som človek, ktorý žije aby čelil výzvam, čo znamená žiť, aby ste dosiahli vaše ciele. Prišiel som sem po rokoch mimo športu, ktoré som strávil snahou vrátiť sa do Formuly 1. Takže to znamená, že návrat sem bol dosiahnutím môjho cieľa,“ vyhlásil Kubica.

„Chcel som zistiť, či som schopný návratu a schopný pilotovať monopost F1, napriek dlhej prestávke a obmedzeniam. Ak však musím odpovedať, či to za to stálo, hovorím áno, stálo to za to,“ vyhlásil rodák z Krakova.

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk