F1.sk F1.sk

Vettel: Dokážem poraziť kohokoľvek v štartovom poli
zdroj: Twitter/Scuderia Ferrari

Vettel: Dokážem poraziť kohokoľvek v štartovom poli

Sebastian Vettel prežil v tejto sezóne menšie déja vu sezóny 2014. Mladý kolega, ktorý nemusel čeliť tlaku ani niesť zodpovednosť ako tímová jednotka, dokázal štvornásobného šampióna pomerne presvedčivo zdolať. Nemecký pilot však toľko paralel medzi rokmi 2014 a 2019 nevidí.

Sebastian musel v tejto sezóne čeliť názorom, podľa ktorých sa nedokáže dostatočne vysporiadať so silným tímovým kolegom. Sébastien Bourdais, Mark Webber, Daniel Ricciardo, Kimi Räikkönen a Charles Leclerc. To je výpočet Vettelových kolegov v F1. Dvoch z nich sa mu nepodarilo zdolať. Je to práve Webber, ktorý si myslí, že ak má Sebastian silného tímového kolegu, stráca v kokpite sebadôveru.

„Tak to vôbec nevidím,“ odmieta Vettel, ktorého cituje Motorsport Magazin. „Chápem, že ľudia hovoria o roku 2014. Na papieri som prehral a je fér to povedať takto, pretože čísla hovoria v prospech Daniela, ale tiež viem, že v roku 2014 veci nešli tak, ako sme dúfali.“

„Mojim primárnym cieľom v roku 2014 nebolo postaviť sa na pódium alebo skončiť piaty. Mojim cieľom bolo vyhrávať preteky. Možno bol môj prístup k tomu celému trochu odlišný od Daniela. Rok 2014 naozaj nebol skvelý.“

„Nechcem hovoriť, že som mal smolu, ale bolo tam niekoľko situácií, po ktorých som bol sklamaný, auto tiež nefungovalo tak, ako malo a podobne. Čísla teda môžu skresľovať realitu,“ povedal Vettel.

„Som si istý, že dokážem poraziť kohokoľvek v štartovom poli. Nebojím sa žiadnej konkurencie. Chcieť vyhrať a zároveň sa obávať konkurencie? To nedáva zmysel,“ uzavrel štvornásobný šampión.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk