F1.sk F1.sk

Binotto: So Sebom si musíme sadnúť
zdroj: TASR/AP

Binotto: So Sebom si musíme sadnúť

Ferrari tesne pred Vianocami potvrdilo novú zmluvu pre Charlesa Leclerca. Scuderia tak jasne deklarovala, že Monačan je základným stavebným kameňom tímu v dlhodobom horizonte. Ale ako je to so sedačkou Sebastiana Vettela?

Nemecký jazdec nepredviedol v tejto sezóne lepšie výkony, než jeho tímový kolega. Leclerc Vettela zdolal vo všetkých rozhodujúcich ukazovateľoch a nová zmluva len podčiarkuje dôveru Ferrari. Sebastian má kontrakt do konca budúcej sezóny a potom sa Scuderii otvárajú možnosti. Boss Ferrari Mattia Binotto svojim nedávnym až takmer ultimatívnym vyhlásením rozhodne neuľavil tlaku, ktorý je na Vettela dlhodobo vyvíjaný.

„Začiatkom mája, niekedy okolo víkendu v Španielsku chceme mať jasno v tom, kam sa budeme uberať smerom k roku 2021,“ vyhlásil Binotto pred Vianocami, čím teda rozhodne neodľahčil tlak na ramenách štvornásobného majstra sveta. Vettelovi možno na vianočnej pohode nepridala ani správa, že Leclerc predĺžil zmluvu so Scuderiou až do roku 2024.

„Myslím, že si so Sebom musíme sadnúť a prediskutovať možnosti, ktoré má smerom do budúcna. Potrebujeme tiež vidieť jeho výkonnosť a motiváciu do budúcnosti. Nie je to o chybách, ale o tom, ako seba samého vidí a ako my vidíme našu jazdeckú zostavu,“ hovorí Binotto, ktorý však jedným dychom dodáva, že Sebastian tvorí dôležitú súčasť plánov Ferrari.

„Seb je pre nás kľúčový jazdec, je to ústredný bod nášho projektu,“ vyhlásil. „Je súčasťou tímu mnoho rokov a pozná ho veľmi dobre. Má tiež množstvo skúseností a je to štvornásobný majster sveta. Niet teda pochýb o tom, že ako pilot predstavuje kľúč pre náš projekt.“

Pár slov k vzťahu Leclerca a Vettelom povedal v tejto súvislosti aj CEO celej automobilky Ferrari, Louis Camileri. Podľa neho je vzťah medzi oboma jazdcami dobrý.

„Charlesova výkonnosť mala prirodzene svoje dôsledky,“ povedal Camileri. „Je to nevyhnutné najmä ak ste majster sveta a objaví sa mladý chalan, ktorý odjazdí takto fenomenálnu sezónu.“

„Mali by ste však vedieť, že za zatvorenými dverami spolu tí dvaja vychádzajú dobre. Majú medzi sebou veľký rešpekt, žartujú a majú skvelý vzťah.“

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk