F1.sk F1.sk

Charles Leclerc predĺžil zmluvu s Ferrari až do roku 2024!
zdroj: TASR

Charles Leclerc predĺžil zmluvu s Ferrari až do roku 2024!

Na Vianoce roku 2019 pilot Ferrari Charles Leclerc asi len tak nezabudne. Monacký mladík si vďaka výbornej sezóne vyjednal predĺženie zmluvy s tímom svojho detstva. Nejedná sa pritom o len tak hocijaký kontrakt.

Dlhodobé spojenie Leclerca a Scuderie sa stalo skutočnosťou. V roku 2018 vtrhol Monačan do Formuly 1 a začal konštantne odvádzať výborné výkony v tíme Alfa Romeo. Stačil jeden dobrý nováčikovský rok a vo Ferrari začali konať. Rozhodli sa zamávať Kimimu Räikkönenovi a na jeho miesto priviedli dravého Leclerca.

Ten hneď ukázal, že tituly v GP3, F2 a výborný prvý rok v F1 rozhodne neboli náhodné. Sedemkrát vybojoval pre partiu z Maranella pole position, dvakrát vyhral a vo všetkých rozhodujúcich ukazovateľoch porazil tímového kolegu Sebastiana Vettela.

Ferrari sa preto rozhodlo nič neriskovať a svojho mladíka zaviazať na dlhé roky dopredu. Obe strany deň pred Štedrým dňom oznámili, že Charles Leclerc predĺžil svoj kontrakt až do roku 2024. Takto dlhodobý kontrakt predstavuje vo svete Formuly 1 veľkú raritu a aj to svedčí o dôvere Ferrari, ktorú voči Monačanovi má.

„Som veľmi šťastný, že môžem zostať v Scuderii Ferrari. Táto posledná sezóna, v ktorej som pretekal za najslávnejší tím vo Formule 1, bola pre mňa ako zo sna. Nemôžem sa dočkať ďalšieho prehĺbenia vzťahu s tímom po intenzívnom a vzrušujúcom roku 2019. Teším sa, čo prinesie budúcnosť a už sa neviem dočkať novej sezóny,“ vyhlásil po podpise Leclerc.

„S každým ďalším víkendom poslednej sezóny bolo naše prianie predĺžiť zmluvu s Charlesom stále viac a viac samozrejmé. Toto rozhodnutie znamená, že s nami zostane ďalších päť sezón. Je to dôkaz toho, že Charles a Scuderia sú do budúcna pevne prepojení,“ vyhlásil boss Scuderie Mattia Binotto.

„Je súčasťou našej rodiny od roku 2016 a sme viac ako pyšní na úspechy, ktoré sme s našou akadémiou dosiahli. Preto nás teší ešte viac teší, že môžeme oznámiť jeho dlhodobé zotrvanie ďalších mnoho rokov. Som presvedčený, že spolu napíšeme množstvo nových strán histórie vzpínajúceho sa koníka,“ dodal švajčiarsky rodák.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk