F1.sk F1.sk

Bottas: Do tohto športu som sa opäť zamiloval
zdroj: Petronas Motorsports

Bottas: Do tohto športu som sa opäť zamiloval

Sezóna 2018 bola pre Valtteriho Bottasa veľmi náročná. Nedokázal ani raz zvíťaziť a bodovo ho okrem tímového kolegu predstihli aj ďalší traja piloti. V nedávno skončenom ročníku si však rodák z Nastola počínal lepšie, vyhral štyrikrát stal sa vicemajstrom sveta.

Pred sezónou bol na Bottasa vyvíjaný veľký tlak. S tak kvalitným autom a dobre fungujúcim tímom by mal odvádzať lepšie výsledky. Veď jeho tímový kolega získal v roku 2018 titul, kým on nedokázal ani raz vyhrať. Pre úplnosť treba dodať, že v Rusku svoje isté víťazstvo daroval o titul bojujúcemu Hamiltonovi. Napriek tomu a napriek solídnemu ročníku 2019 musel po roku opäť raz odpovedať na otázky, či sa Esteban Ocon stane jeho nástupcom v Mercedese.

„Ak by som mal podobnú sezónu ako v roku 2018, nemyslím, že tím by so mnou pokračoval,“ povedal Valtteri Bottas pre Motorsport.com. „Takto to v F1 funguje.“

„Je to veľmi dôležité, ako pre mňa, tak pre moje osobné blaho. Medzi víkendami som si teraz všetko užíval oveľa viac, tak trochu som sa do tohto športu opäť zamiloval. To je niečo, čo som koncom roka 2018 stratil.“

„Pretekanie si naozaj užívam a toto je pre mňa veľmi dôležitá sezóna. Teraz môžem so šťastím povedať, že mám pred sebou mnoho a mnoho rokov a dúfam v pokračovanie svojho vývoja,“ hovorí Bottas.

Čísla hovoria za všetko, fínsky pilot skončil na pódiu v pätnástich veľkých cenách, získal 326 bodov, teda o 69 viac, než vlani. Veľmi zaujímavo vyzerá aj porovnanie záverov sezón. Kým v roku 2018 získal v posledných štyroch veľkých cenách len 40 bodov, o rok neskôr už 52, a to vypadol v Brazílii kvôli poruche motora, ktorá ho následne Abú Zabí zosunula na chvost štartového poľa.

„V porovnaní s minulým rokom je moje mentálne nastavenie úplne iné. Vtedy som len odpočítaval dni do konca sezóny, nech sa môžem dať dokopy a začať znovu od nuly. Posledný mesiac sezóny 2018 sa zdal ako večnosť,“ hovorí Bottas, ktorý verí, že silný záver tejto sezóny mu pomôže do tej nasledujúcej.

„Po mentálnej stránke to je lepšie a jednoduchšie začať novú sezónu takto. Myslím, že to je dôležité aj keď to neplatí stopercentne, pretože aj po zlej sezóne môžete tú nasledujúcu začať dobre,“ dodal Bottas.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk