F1.sk F1.sk

Vasseura teší päťročná stabilita nových pravidiel, o Schumacherovi sa vyjadroval opatrne
zdroj: Alfa Romeo Racing

Vasseura teší päťročná stabilita nových pravidiel, o Schumacherovi sa vyjadroval opatrne

Od roku 2021 vstúpia do platnosti nové pravidlá. Autá budú o niečo ťažšie a o niečo málo pomalšie, budú mať väčšie kolesá a platiť bude rozpočtový strop vo výške 175 miliónov dolárov.

Hlavná zmena sa však týka toho, že predbiehanie by malo byť omnoho jednoduchšie. Autá budú postavené tak, aby neprodukovali veľké množstvo zvíreného vzduchu a aby sa dali nasledovať.

"Dôležité je hlavne to, aby sme do hry konečne dostali stabilitu," povedal šéf Alfy Romeo Frédéric Vasseur v rozhovore pre Blick. "Pravidlá máme garantované na päť rokov. Rozpočtový strop sa tak či tak týka len troch top tímov, ale skutočne verím, že nikto nebude podvádzať a kontrola bude nastavená dobre."

Okrem toho sa pred rokom 2021 podľa všetkého môžeme tešiť aj na poriadny prestupový virvar. "Je to možné, asi zažijeme poriadne množstvo špekulácií. Tie však ja tak či tak nekomentujem."

Vasseur vzápätí potvrdil, že titulný partner Alfa Romeo je zabezpečený do konca roku 2021, takže v tíme je zatiaľ pokoj. Nuž a záujem o miesto by v budúcnosti mohol mať mladý Schumacher.

"V továrni bol pred rokom, absolvoval prípravu sedadla pre testy v Bahrajne. V budúcom roku sa už žiadne dodatočné testy neuskutočnia," vyjadril sa Fred Vasseur k tejto téme. "Mick musí najskôr vyhrať F2, prípadne podávať dobré výkony. Pri daných predpokladoch a tlaku, pod ktorým je, je to veľmi ťažké. Spolu s Ferrari však jeho cestu a pokroky pozorne sledujeme."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Magazín

Pozri viac