F1.sk F1.sk

Podľa Vasseura hrozia pri hustom kalendári rozvody: Zdravé to nie je pre nikoho
zdroj: Alfa Romeo Racing

Podľa Vasseura hrozia pri hustom kalendári rozvody: Zdravé to nie je pre nikoho

Frédéric Vasseur priviedol Alfu Romeo k ôsmemu miestu v konštruktérskom šampionáte. Tím získal 57 bodov a predčasné Vianoce prišli už 17. novembra, keď sa v Brazílii radoval z 22 bodov.

"Pre tím to bol veľký deň," povedal v rozhovore pre Blick. "Ale už predtým sme premrhali veľa dobrých príležitostí. Napokon to však vyšlo a šťastie bolo na našej strane. Musíme však ostať nohami na zemi a vnímať realitu..."

Vasseur vzápätí pripomenul, že Alfa si na sviatočné obdobie pripravila svojský darček. "Na budúci týždeň otvárame náš pretekársky simulátor. Patrí to k ďalšiemu vývoju tímu. Poriadne sa to tam rozbehne v prvom štvrťroku 2020. Prezradím, že celý projekt sme odštartovali pred rokom."

A otvárať ho príde Kimi? "To určite nie," zasmial sa Fred Vasseur. "Ten nie je príliš známy svojou prácou na simulátore. Napríklad ako Lewis Hamilton. Pre mladých jazdcov je to však inštrument budúcnosti a pre firmu dôležitá investícia."

Mínusom pre túto stajňu bol odchod technického riaditeľa Simone Restu, ktorý sa môže prejaviť. "Ferrari ho chcelo späť. V tom čase bol naplno zapojený do vývoja auta pre rok 2020. Avšak zvládneme to."

Jednou z tém, ktoré sa v rozhovore riešili, bolo aj ďalšie rozšírenie kalendára. V budúcom roku doň pribudnú Holandsko i Vietnam, na druhej strane sa rozlúčime s Nemeckom. Celkovo sa dostaneme na číslo 22.

"Pre malé tímy je to čoraz ťažšie. Už teraz sme išli na doraz. Musíme chrániť hlavne mechanikov, ktorí pracujú na zmeny. Treba však povedať, že zdravé to nie je pre nikoho," priznal Vasseur.

"Od manželky som zatiaľ žiadny list nedostal," odpovedal sympatický Francúz na otázku, či nehrozia aj rozvody. "Možno to príde na Vianoce. Tento problém bude reálny u mnohých rodín, pretože mechanici prichádzajú na okruhy ako prví a odchádzajú poslední. Ja to mám o niečo jednoduchšie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Magazín

Pozri viac