F1.sk F1.sk

Räikkönen: Naša sezóna mala dve rôzne polovice
zdroj: Alfa Romeo Racing

Räikkönen: Naša sezóna mala dve rôzne polovice

Kimi Räikkönen pred rokom ukončil svoje pôsobenie vo Ferrari a zamieril do Alfy Romeo, s ktorou podpísal dvojročnú zmluvu. Deväťkrát sa mu podarilo zabodovať a obsadil konečné dvanáste miesto. Kolegu Antonia Giovinazziho na body zdolal 43:14, takže z tohto pohľadu bol úspešný.

"Myslím si, že naša sezóna mala dve rôzne polovice," uviedol Räikkönen. "Tá prvá bola celkom dobrá. Síce sme v nej mali aj slabšie preteky, napríklad Barcelona či Monako, no celkovo sme sa zlepšovali."

"Ešte aj po letnej prestávke sme spočiatku mali dobrú rýchlosť, ale nebodovali sme. Nuž a potom sme boli pomalí a nemali sme rýchlosť na to, aby sme bojovali o top 10 - okrem niekoľkých posledných podujatí, napríklad Brazílie, kde sme zabodovali s oboma autami."

Podujatie na okruhu Interlagos vynieslo Alfe parádnych 22 bodov; Räikkönen skončil štvrtý a Giovinazzi piaty. "Bolo tak trochu neskoro, ale čo už..."

"Celkovo sme sa určite niečo naučili," pokračoval Iceman, ktorého ľudia sa ešte aj na konci ročníka snažili preverovať napríklad nové predné krídlo. "Vďaka tomu sme sa naučili veci, ktoré využijeme v budúcom roku. Ako tím sa pokúsime odviesť lepšiu prácu."

A čo porovnanie Ferrari a Alfy? "Práca, ktorú odvádzame počas víkendov, nie je omnoho odlišná - nech sme už v ktoromkoľvek tíme. Stretnutia, samotné jazdenie, preteky, toto všetko je podobné."

"Okrem toho som však pociťoval menej stresu a tlaku, čo bolo príjemné. Nuž a fajn bolo aj to, že tento tím sídli veľmi blízko môjho bydliska. S rodinou som vďaka tomu vedel byť častejšie," dodal Kimi Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk