F1.sk F1.sk

Carey o nových tímoch: Našou prioritou je kvalita, nie kvantita
zdroj: TASR/AP

Carey o nových tímoch: Našou prioritou je kvalita, nie kvantita

Šéf Formuly 1 Chase Carey sa snaží postarať o to, aby nové tímy, ktoré v budúcnosti prípadne prídu na scénu, neboli znevýhodnené a mali reálnu šancu. Doslova povedal, že by nemali byť ako "občan druhej kategórie".

Pomôcť im chce férovejším delením príjmov a rovnako aj skutočnosťou, aby o úspechu a neúspechu rozhodovali bystré hlavy a kvalitní piloti, nie to, kto do veci naleje koľko peňazí.

"Keď prídete do hry, mali by ste byť súčasťou športu a nie občanom druhej triedy," povedal Carey. "Ak by ste mali prísť len ako občan druhej triedy, pôsobilo by to odpudzujúco."

Záujem vraj prejavilo viacero zoskupení, ale všetko to bolo len v rovine úvah a prvotných príprav. "Väčšina tých, s ktorými som predbežne komunikoval, chcela najskôr vidieť pravidlá, ktoré vytvoria základ pre zdravší podnikateľský model."

"Chceli férovejšiu distribúciu peňazí, teda to, čo považujú za férovejšie oni, nuž a chceli, aby to bolo o tom, ako rozumne svoje peniaze miniete a nie o tom, koľko ich miniete."

"Našou prioritou je však kvalita a nie kvantita," skonštatoval Američan s dodatkom, že určite nechce, aby na scénu prišli tímy, ktoré sa napokon budú len trápiť na posledných priečkach.

Prezident FIA Jean Todt povedal, že s desiatimi tímami je spokojný. Ak by ich bolo viac, všetci by dostali menej peňazí a de facto by to pre nich bolo nevýhodnejšie.

"Ale ak by sme boli presvedčení, že k nám chcú prísť skutočne schopné tímy, nevadilo by mi ani číslo 12. S desiatimi však viem žiť. Ak by sme mali desať dobrých a konkurencieschopných tímov, mohlo by to fungovať veľmi dobre," dodal Todt.

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk