F1.sk F1.sk

Aj Ferrari postaví elektrické auto, najskôr však v roku 2025
zdroj: Scuderia Ferrari

Aj Ferrari postaví elektrické auto, najskôr však v roku 2025

Veľké svetové automobilky sa už pred časom pustili do výroby elektrických automobilov. K Ferrari niečo takéto nikdy nepasovalo a už keď Taliani začali vyrábať hybridy, bolo okolo toho značné haló. Túto značku sme si predsa len vždy spájali so silnými motormi minimálne V8.

Svet sa však mení a aj výrobca týchto luxusných áut už uvažuje o elektrike. V najbližších rokoch to však nepríde. "Batériová technológia ešte nie je taká, ako by mala byť," prezradil výkonný riaditeľ Ferrari Louis Camilleri.

Nuž a je celkom zrejmé, čo týmito slovami myslel. Ferrari sa neuspokojí s takým výkonom, ako bežné autá určené do mestskej premávky. Do svojho luxusného športiaka potrebuje dostať aspoň 800 koní, čo dnešné batériové technológie nezaručia. Respektíve zaručia, ale po chvíli by bola batéria vybitá.

"Naďalej existujú značné problémy týkajúce sa autonómnosti, ale aj rýchlosti dobíjania. Napokon aj my prídeme s takýmto autom, ale stane sa tak po roku 2025. Nie v krátkodobom časovom horizonte."

Camilleri priznal, že Ferrari študuje plne elektrický koncept auta GT, ale v najbližšej dobe máme očakávať len hybridy. V tomto roku Maranello predstavilo SF 90 Stradale, čo je vôbec prvý hybrid sériovej výroby Ferrari. V roku 2022 by však 60 percent predaných automobilov tejto značky mali byť hybridy.

Okrem toho však Taliani uvažujú aj o iných palivách, napríklad o vodíku alebo biopalivách. "Pozorujeme rôzne pohonné ústrojenstvá a chceme vidieť, ktoré bude najefektívnejšie. A hlavne najefektívnejšie z toho pohľadu, aká je vízia áut Ferrari budúcnosti," dodal Louis Camilleri.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk