F1.sk F1.sk

Alfa bola v Abú Zabí oproti minulému roku pomalšia o dve sekundy, Räikkönen viní pneumatiky
zdroj: Alfa Romeo Racing

Alfa bola v Abú Zabí oproti minulému roku pomalšia o dve sekundy, Räikkönen viní pneumatiky

Alfa Romeo bola v Abú Zabí oproti minulému roku pomalšia o 1,8 sekundy na kolo. U ostatných tímov tento efekt nebol príliš pozorovateľný, takže do veľkej miery išlo o špecifickú záležitosť tohto zoskupenia. A zdá sa, že za to mohli pneumatiky.

"Počas celého víkendu sme neboli príliš konkurencieschopní," povedal Kimi Räikkönen. "Mali sme problémy s tým, aby sme pneumatiky prinútili pracovať. Naše auto sa z jedného týždňa na druhý v porovnaní s ostatnými určite nespomalilo o jednu sekundu."

"Kvalifikácia priniesla sklamanie, verili sme, že v nej dosiahneme niečo viac. Auto oproti Brazílii nestratilo výkon, ale jednoducho sme nevedeli nájsť grip," skonštatoval Fín, ktorý v sobotu skončil až osemnásty a zdolal len pretekárov Williamsu.

"V pretekoch to potom bolo o niečo lepšie, ale aj tak sme neboli dosť rýchli," vysvetľoval ďalej Iceman. "Po stránke jedného kola sme neboli dobrí ani na vstupe do zákrut. Nuž a v poslednom sektore sa to znásobilo, pretože tam potrebujeme viac gripu..."

Podobne to videl aj šéf tímu Frédéric Vasseur. "V sobotu sme gumy nedokázali dostať do optimálneho teplotného okna a doplatili sme na to absenciou gripu," skonštatoval. "Aj preteky boli napokon ťažké, ale nedovolíme, aby to zatienilo dobrú prácu odvedenú v priebehu tohto roku."

"Po nevydarenej kvalifikácii sme rozdelili stratégie, aby sme maximalizovali šancu na dobrý výsledok, ale okolnosti nám nepomohli. Napokon sme v tomto ročníku získali viac bodov, ako v minulom roku a napredovali sme. Stred poľa je nabitejší, ako kedy bol, ale udatne sme bojovali," dodal Vasseur.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk