F1.sk F1.sk

Van der Garde sa zasmial z úcty, akú Renault preukázal Hülkenbergovi
zdroj: Renault F1 Team

Van der Garde sa zasmial z úcty, akú Renault preukázal Hülkenbergovi

Renault vydal pred Veľkou cenou Abú Zabí tlačové stanovisko s názvom "Danke, Nico!", ktorým vychválil prínos odchádzajúceho Nica Hülkenberga. Podľa šéfa tímu Cyrila Abiteboula bol "inštrumentálnou" súčasťou stajne a v texte sa objavilo viacero perál.

Nad všetkým sa dobre zasmial bývalý pretekár Giedo van der Garde, podľa ktorého to bolo totálne falošné. Ak by bol Renault s Hülkenbergom taký spokojný, tak by ho predsa nevyhodil.

"Skutočne milujem tie verejné srdcervúce rozlúčky tímov s jazdcami, ktorých vyhodili," skonštatoval Holanďan a následne zacitoval, čo to Renault vlastne písal: "Je to mimoriadne talentovaný jazdec, ktorý sa neustále usiloval napredovať, pomohol nám dosahovať naše ciele a celkovo je to fantastický človek."

Po odcitovaní týchto slov pridal van der Garde ešte krátku vetu, ktorou naznačil, čo prišlo hneď po tom: "No a teraz vypadni do ****."

V tejto súvislosti je vtipné to, že aj on má s falošnosťou Formuly 1 vlastnú skúsenosť. Pred časom bol potvrdený ako pretekár Sauberu, avšak tím zrazu oznámil, že v jeho farbách budú jazdiť Marcus Ericsson a Felipe Nasr.

"S celým tímom som bol práve večerať v Brazílii," zaspomínal si van der Garde. "V tom vyšlo tlačové stanovisko: 'Za Sauber budú jazdiť Nasr a Ericsson'. Každý sa na mňa pozeral... Boli to najhoršie špagety, aké som kedy jedol."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Magazín

Pozri viac