F1.sk F1.sk

Druhý tréning ovládli piloti Mercedesu
zdroj: TASR

Druhý tréning ovládli piloti Mercedesu

Piloti Mercedesu sa stali predbežnými favoritmi Veľkej ceny Abú Zabí. V druhom tréningu sme mohli vidieť, že monoposty „strieborných šípov“ majú dostatočnú kvalifikačnú i pretekovú rýchlosť na to, aby mohli pomýšľať na najvyšší stupienok.

Ferrari i Red Bull to skúšali, časom Mercedesu sa však vyrovnať nedokázali. Valtteri Bottas zajazdil v piatok podvečer najrýchlejší čas, tri desatiny za ním sa umiestnil tímový kolega Lewis Hamilton.

Pomyselný druhý rad by obsadili piloti Scuderie, v poradí Charles Leclerc – Sebastian Vettel. Ferrari však nebolo v pretekovom tempe úplne najrýchlejšie, a čo viac, koncepčné problémy SF90 v plnej nahote ukázal záverečný sektor na okruhu Yas Marina. Tam boli Leclerc s Vettelom aj o štyri desatiny pomalší, než Mercedes. Na druhú stranu, prvý a druhý sektor, kde viac záleží na výkone pohonnej jednotky ukazuje Scuderia opäť viac ako solídny výkon.

Na piatom a šiestom mieste sa umiestnili piloti Red Bullu. Preteková rýchlosť tohto tímu sa však opäť javí dosť sľubne. Zdá sa tak, že pred sobotou a nedeľou je to opäť dostatočne premiešané mohli by sme byť opäť svedkami vyrovnaných pretekov.

Tréning poznačilo jedno prerušenie, ktoré spôsobila kuriózna, ale zato tvrdá zrážka Valtteriho Bottasa a Romaina Grosjeana. Napriek nepríjemne vyzerajúcej kolízii sa fínsky pilot do tréningu ešte stihol vrátiť.

Šachovnicové vlajky, druhý tréning skončil.

Štyri minúty pred koncom nám piloti nezrýchľujú. Na trati sú však úplne všetci, okrem Grosjeana.

Po reštarte máme na trati poriadnu premávku.

Trosky upratané a máme opäť zelenú.

Podľa Pierra Gaslyho je niečo zvláštne s jeho motorom.

Zdá sa, že Ferrari stráca len v treťom sektore okolo štyroch desatín.

Alfa sa v Abú Zabí zatiaľ veľmi trápi.

Tretí sektore je pre Ferrari veľkým problémom. Aj keď po druhom bol Leclerc vpredu, na konci kola bol o takmer štyri desatiny za najrýchlejším Valtterim Bottasom.

Leclerc späť na trati a hneď fialový v prvom aj druhom sektore. Na čele sú Mercedesy.

Valtteri Bottas s podobným výjazdom na rovnako mieste, ako pred chvíľou Leclerc.

Od začiatku tréningu sa nám ochladilo o dva stupne, to môže byť v priebehu víkendu veľmi významný faktor.

Leclerc v devätnástej zákrute stratil kontrolu a poriadne škrtol o múr. Na rozdiel od svojho kolegu v prvom tréningu to však dokázal zachrániť.

V Abú Zabí nám prebiehajú pretekové simulácie, za týchto časových a svetelných podmienok sa totiž zajtra bude štartovať. Lewis Hamilton nie je vôbec spokojný, jeho tempo je pomalšie, než napríklad v prípade Leclerca.

Na trati aj Sebastian Vettel.

Kevin Magnussen hlásil, že niečo je v kokpite uvoľnené, tím ho preto povolal do boxov.

Verstappen preskakuje Leclerc o osem desatín.

Leclerc "vymaľoval" sektory do fialova a ide do čela. Zdá sa, že vo Ferrari ešte nie sú pripravení na trať poslať na trať Sebastiana Vettela.

Charles Leclerc nasadil tvrdú zmes a prvým časom sa posúva do čela.

Máme zelenú a druhý tréning začal. Na trať hneď vyšli obaja piloti Alfy Romeo, Romain Grosjean aj Charles Leclerc.

Ferrari vymení na monoposte Sebastiana Vettela prevodovku. Jedná sa však o staršiu "piatkovú" prevodovku, takže bez penalizácie.

Vo Ferrari a Renaulte ešte nie sú po dopoludňajších udalostiach pripravení.

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk