F1.sk F1.sk

Räikkonen: Štvrtky sú absolútne zbytočné
zdroj: TASR

Räikkonen: Štvrtky sú absolútne zbytočné

Od roku 2021 sa nám súťažné víkendy skrátia na tri dni. Mediálne povinnosti budú na programe v piatok ráno (teda nie vo štvrtok ako doteraz), čo posunie prvý a druhý tréning na neskoršie časy. To znamená deň voľna navyše, ktorý väčšina pilotov samozrejme víta.

Veľkým zástancom tejto zmeny je pochopiteľne aj Kimi Räikkönen, ktorý je známy tým, že príliš nehoduje mediálnym povinnostiam, ani rozhovorom s novinármi. Jeho sa však plánovaná zmena zrejme týkať nebude, keďže má zmluvu s Alfou Romeo len do konca budúcej sezóny.

„Malo by to platiť už od budúceho roka. Štvrtok je pre nás všetkých absolútne zbytočný,“ povedal Kimi novinárom v Abú Zabí. „Myslím, že je to dobrý krok, pretože ľudia skutočne nepotrebujú byť tak dlho preč a tráviť celé mesiace mimo domu. Pre tímy to preto bude dobré, skončí celé to zbytočné strácanie času.“

K tomuto názoru sa pripojili aj ďalší na tlačovke zúčastnení piloti. „Myslím, že každý je z toho nadšený, pretože to znamená viac času doma, viac času s rodinou,“ povedal pilot Toro Rosso Pierre Gasly.

„Pre nás to zase až tak platiť nebude, pretože my máme v padoku možno ten najľahší život spomedzi všetkých. S mechanikmi a inžiniermi sa však neustále rozprávate a viete, že táto práca je z pohľadu osobného života veľmi náročná. Takže je to dobrá vec.“

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk