F1.sk F1.sk

Ferraristi naďalej nevedia, čo sa to stalo v Austine
zdroj: TASR

Ferraristi naďalej nevedia, čo sa to stalo v Austine

Po tom, ako začala platiť jedna z posledných technických direktív, Ferrari v americkom Austine odrazu prišlo o výkon. Šéf tohto tímu Mattia Binotto však viackrát zopakoval, že s novými nariadeniami FIA to nesúviselo.

"V Brazílii to už bolo opäť podobné ako v Mexiku a v predchádzajúcich podujatiach," pripomenul Binotto, ktorého slová cituje RaceFans. "V pretekoch nám síce naďalej chýba tempo a aj keď nám ho nechýba veľa, tak by sme ho potrebovali na to, aby sme sa udržali vpredu."

"Tieto preteky určite neboli zlé. Sebastian jazdil s prehľadom na treťom mieste a bol rýchlejší, ako Bottas na Mercedese a rovnako aj ako Albonov Red Bull. Charles sa zo štrnásteho miesta mohol eventuálne dostať na pódium. Preteky ako také boli určite OK."

"Len ten Austin bola výnimka," skonštatoval nástupca Maurizia Arrivabeneho. "Tam to z nášho pohľadu boli zlé preteky, ktoré nenadväzovali na ostatné. Do týchto chvíľ nám nie je jasné, čo sa to tam stalo."

"Balans auta určite nebol v poriadku a jazdci mali v pretekoch problémy s tým, že do gúm dávali veľké množstvo energie. Bolo to o nastavení a o pneumatikách. Vykonali sme niekoľko úprav, ale informácie o nich si ponecháme v rámci tímu," dodal Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Magazín

Pozri viac