F1.sk F1.sk

V Haase sa zhodujú: Všetci sme odviedli vynikajúcu prácu
zdroj: Haas

V Haase sa zhodujú: Všetci sme odviedli vynikajúcu prácu

Romain Grosjean označil kvalifikačný výkon Haasu na Veľkú cenu Brazílie ako „neuveriteľný.“

Americký tím, ktorý sa v posledných pretekoch veľmi trápil, dosiahol fantastický úspech, keď sa jeho oba monoposty prebojovali do Q3. Naposledy sa tak stalo ešte v máji v Španielsku.

Grosjean stanovil ôsmy najrýchlejší čas, jeho kolega Kevin Magnussen sa umiestnil na desiatej pozícii. Po treste Charlesa Leclerca, ktorý dostal nový motor, sa obaja piloti Haasu posunú ešte o jednu priečku vyššie. „Tím odviedol fantastickú prácu. Mať obe autá v Q3 je neuveriteľné. Zajtra to môže byť iný deň, ale na tom nezáleží, musíme sa tešiť z dnešného úspechu,“ povedal Francúz.

„Ukázali sme oveľa lepšiu rýchlosť, ako tomu bolo v treťom tréningu. Po ňom som si myslel, že môžeme byť niekde okolo jedenástej priečky. V Q2 sa mi išlo naozaj dobre, ani v Q3 to nebolo najhoršie. Boli sme len dve stotiny sekundy od toho, aby sme boli najlepší zo zvyšku sveta. Som veľmi šťastný,“ dodal Grosjean.

Magnussen, ktorý absolvoval v Q3 iba jeden pokus, stratil na Grosjeana dve desatiny. Cítil, že Haas môže bojovať o dobré umiestnenie. 

„Je skvelé mať oba monoposty v tretej časti kvalifikácie. Vyzerá to, že počas tohto víkendu máme s čím bojovať, čo je naozaj dobré. Okruh a podmienky boli pre naše auto správne. Počas celej sezóny to bolo raz skvelé, potom mizerné, takže nie je prekvapením, že sme to dnes dokázali,“ zhodnotil pilot z Dánska. „Budem viac prekvapený, ak by sme to zvládli aj zajtra, pretože vieme, ako sa trápime s manažmentom pneumatík. Určite do toho dáme všetko.“ 

Šéf tímu, Günther Steiner, dodal: „Tretí tréning nevyzeral veľmi dobre, ale vedeli sme, že v kvalifikácii to môže byť lepšie. Myslím si, že sme ako tím odviedli kvalitnú prácu. Naši jazdci dostali z auta všetko. Je to skvelá správa pre túto stajňu, všetci na tom tvrdo pracujeme. Nikdy sa nevzdávame. Dúfame, že aj zajtra môžeme dosiahnuť kvalitné umiestnenie. Spravíme pre to všetko.“

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk