F1.sk F1.sk

V druhom tréningu „double“ Ferrari
zdroj: Twitter/Scuderia Ferrari

V druhom tréningu „double“ Ferrari

Druhý tréning pred Veľkou cenou Brazílie priniesol množstvo akcie. Najrýchlejšie časy zaznamenali piloti Ferrari, ktorí obsadili prvé a druhé miesto. Tretí skončil Max Verstappen na Red Bulle.

Po upršanom prvom tréningu vládli v tom druhom suché podmienky. Hneď v prvých minútach však muselo riaditeľstvo pretekov akciu na trati zastaviť. Robert Kubica totiž v úvodnej sekcii nezvládol svoj Williams a tvrdo narazil do bariéry. Ešte nevieme, či Poliak mohol mať na svojom monoposte technický problém, no zdá sa, že doplatil na vodu, ktorá sa v obrubníkoch ešte stále držala.

Tímy po prerušení okamžite pokračovali v tréningu. Najrýchlejšie časy zapísali piloti Ferrari. Treba však jedným dychom dodať, že na okruhu bol prakticky v celom priebehu čulý ruch. Premávka zmarila jazdcom top tímov hneď niekoľko pokusov a ani ten najrýchlejší v podaní Sebastiana Vettela nevyzeral práve učesane.

Druhý teda skončil Charles Leclerc, za ním Max Verstappen a až na štvrtom a piatom mieste piloti Mercedeseu, tentoraz v poradí Bottas – Hamilton. Veľmi pekný výsledok zapísal aj šiesty Kevin Magnussen.

Pred týmto víkendom visel otáznik nad výkonom pohonnej jednotky Scuderie. Aj sám Christian Horner v priebehu tréningu avizoval: „Ferrari už opäť vyzerá na rovinkách veľmi silné.“ A skutočne sa z pohľadu na sektorové časy nezdalo, že by najrýchlejším autom na rovinke nemalo byť znovu Ferrari.

Rušná noc čaká tím Toro Rosso. Ten v druhom tréningu prišiel o oba svoje monoposty. Pierre Gasly nedokončil tréning pre poruchu pohonnej jednotky, z jeho auta sa navyše nepekne zadymilo. Jeho tímový kolega Daniil Kvjat narazil do bariéry v trinástej zákrute. Najprv sa zdalo, že to bola klasická jazdecká chyba, no z jeho monopostu sa takisto začalo intenzívne dymiť a posledné informácie hovoria o elektronickom probléme.

Video: Highlighty z druhého tréningu pred VC Brazílie.

Tretí tréning medzitým skončil.

V Toro Rosso to vyzerá na elektronický problém. Komisári s hasiacim prístrojom jeho auto poriadne "pokropili". Ešte stále sa z Daniilovho auta dymí.

Christian Horner: Ferrari je zase silné na rovinkách.

Dvanásť minút do konca a na trati sa od poruchy Pierra Gaslyho jazdí usporiadane. Tímy naďalej nacvičujú pretekové simulácie.

Giovinazzi hlási stratu výkonu.

Aktuálne poradie, na ktorom sa už mnoho asi meniť nebude. Prebiehajú nám dlhé jazdy.

Ferrari končí kvalifikačné simulácie a začína pretekové.

Zdá sa, že na okruhu nám opäť trochu popŕcha. Nie je však hlásený žiadny prudký dážď.

Do čela ide Sebastian Vettel, Ferrari naďalej ťaží z časov v prvom a treťom sektore.

Lewis Hamilton ako prvý pod hranicou 1:10s, krátko nato ho preskočil Charles Leclerc. Podľa očakávania "vymaľoval" do fialova prvý a tretí sektor.

Video z nárazu Roberta Kubicu.

Veľmi tvrdý náraz, Robert je našťastie v poriadku.

Upratovanie bolo veľmi rýchle, máme opäť zelenú a tímy sa okamžite vracajú na trať.

Poliak vynechal prvý tréning, v ktorom v jeho aute jazdil Nicholas Latifi. Kubica hneď pri svojom prvom výjazde stratil kontrolu nad svojim Williamsom v "esíčkach". Zdá sa, akoby prešiel vodou, ktorá sa ešte držala v obrubníkoch. Náraz do bariéry bol veľmi tvrdý.

Robert Kubica rozbil svoj Williams! Červené vlajky.

Na trať hneď vyšlo sedem áut, z pilotov top tímov len Valtteri Bottas.

Máme zelenú!

Auto Alexa Albona je opravené a pripravené na druhý tréning.

Na okruhu momentálne neprší.

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk