F1.sk F1.sk

Ferrari potvrdilo, že Leclerc dostane v Brazílii nový motor
zdroj: Scuderia Ferrari

Ferrari potvrdilo, že Leclerc dostane v Brazílii nový motor

Ako sme vás už informovali, Ferraristi veľmi vážne špekulovali o tom, že Charlesovi Leclercovi dajú v Brazílii nový motor. Napokon sa to potvrdilo a Monačan by mal na štarte stratiť minimálne desať miest; podľa toho, koľko nových súčiastok napokon nasadí.

"Charles dostane novú pohonnú jednotku, keďže jeho pôvodná bola v sobotu v Austine zničená," skonštatoval šéf Scuderie Mattia Binotto. "To znamená, že zvyšku počas víkendu musel nasadiť tú, ktorú využíval už predtým a ktorá nemala taký výkon."

"To, že v Sao Paulo dostane novú pohonnú jednotku, znamená aj stratu pozícií na štarte, ale opäť by sme sa mali vrátiť k našej tradičnej výkonnostnej úrovni a ukázať bojového ducha, vďaka čomu by sme sezónu ukončili v dobrej forme."

"To bude dôležité v záujme potvrdenia progresu s našim autom a prenesenia si rozbehu do zimnej práce. Viem, že naši jazdci i celý tím sú na to naplno koncentrovaní," dodal Binotto.

Doplňme, že ak by Leclerc dostal len nový spaľovací motor, na štarte by sa prepadol o desať miest. Binotto však hovoril o "novej pohonnej jednotke", čo by znamenalo štart z konca roštu.

V tlačovom stanovisku Ferrari sa nehovorí nič o tom, či pôjde o nasadenie motora tretej špecifikácie, ktorý malo Ferrari od letnej prestávky, alebo sa dočkáme predčasného nasadenia motora štvrtej špecifikácie určeného pre budúci rok.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk