F1.sk F1.sk

Irvine tvrdí, že Vettel si štyri tituly nezaslúžil, Ferrari by malo staviť na Leclerca
zdroj: TASR/AP

Irvine tvrdí, že Vettel si štyri tituly nezaslúžil, Ferrari by malo staviť na Leclerca

Eddie Irvine nepatrí medzi najväčších fanúšikov Sebastiana Vettela a teraz bol k jednému zo svojich nástupcov vo Ferrari opäť poriadne kritický. Celkom otvorene povedal, že Scuderia by mala staviť na Charlesa Leclerca.

"To, čo vidíme v tomto roku s Leclercom, sme predtým videli už aj s Ricciardom," skonštatoval Irvine, podľa ktorého ak dostane Vettel silného kolegu, podľahne mu. "Ja som ho nikdy nepovažoval za výnimočne rýchleho. Podľa mňa ani nie je zaslúženým a hodným štvornásobným majstrom sveta. Je to síce veľmi dobrý jazdec, ale robí príliš veľa chýb."

Päťdesiatštyriročný rodák z Newtownardsu v Severnom Írsku sám majstrovský titul nikdy nezískal, ale v roku 1999 mal k nemu blízko. Michael Schumacher sa v Silverstone zranil a Nemca dokázal celkom dobre nahradiť. Na Miku Häkkinena to však napokon tesne nestačilo.

Vettela v ďalšej časti rozhovoru, na ktorý sa odvoláva Motorsport-Total.com, porovnával s Lewisom Hamiltonom: "Keď sa Vettel bije s Hamiltonom koleso na koleso, vždy prehrá. V priamom súboji ho Hamilton vždy zničí. Leclerc je naopak jediným jazdcom, ktorý dokáže Hamiltona v súboji vyzvať. Ferrari by sa malo koncentrovať na Leclerca, pretože Vettel môže Leclercovým šanciam na titul do istej miery uškodiť. Taký Bottas na to pri Hamiltonovi nemá."

Irvine narážal na skutočnosť, že pretekári Ferrari si môžu navzájom brať body. Sú si pomerne vyrovnaní a nie je medzi nimi veľký rozdiel. V Mercedese je naopak situácia iná a Bottas na Hamiltona nemá, takže mu veľa bodov nevezme.

"Vettel bol už od začiatku sezóny ľahká korisť. Od začiatku som si myslel, že Leclerc má dobrú šancu na to, aby ho zdolal," pokračoval Eddie Irvine, ktorý sa čuduje, ako sa Vettel vlastne do Ferrari dostal a vybojoval si veľmi štedrú zmluvu. "Prišlo to práve v čase, keď ho Ricciardo zničil. Prekvapilo ma, že ho vzali. A dostal úchvatnú zmluvu."

Sebastian Vettel vo Ferrari nezačal zle a najskôr sa mu celkom darilo. Kríza prišla až v minulom roku, keď bol dlho v majstrovskom boji a začal kopiť chyby. Nuž a teraz je situácia taká, že Ferrari by malo staviť na Leclerca. "Mattiu Binotta poznám veľmi dobre," poznamenal Eddie Irvine. "Kedysi bol môj motorový inžinier. Strašne inteligentný chlapík. Veľmi pokojný. Ale toto bude jedna z najväčších výziev, ktoré musí zvládnuť."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk