F1.sk F1.sk

Bottas, Hamilton a ich slová chvály na adresu Mercedesu
zdroj: Mercedes

Bottas, Hamilton a ich slová chvály na adresu Mercedesu

Tím Mercedes aj v tejto sezóne potvrdil svoju nadvládu. Už šiesty krát po sebe zvíťazil v Pohári konštruktérov a rovnako šesťkrát sa tešili aj jazdci tohto zoskupenia z majstrovských titulov. Lewis Hamilton vyhral päťkrát, Nico Rosberg raz. Je to neuveriteľný úspech.

Túto dominanciu oslávil Mercedes v stredu vo svojich továrňach v Brackley a Brixworthe. Lewis Hamilton len ťažko hľadal slová, ktoré by adresoval svojmu tímu. „Je veľmi náročné nájsť tie správne slová, ktorými by som dokázal vyjadriť vďaku za to, že sa každý rok tak vytrvalo snažíte. Ďakujem vám, že môžem žiť svoj sen a dosahovať tieto neuveriteľné úspechy,“ povedal Hamilton.

Angličan si nevedel vynachváliť svoj tím, s ktorým získal šesť majstrovských titulov. Vo svojom príhovore sa snažil vyjadriť aj neutíchajúcu motiváciu naďalej sa zlepšovať a vyhrávať. Slová chvály povedal aj na adresu svojho kolegu, Valtteriho Bottasa.

„Som neskutočne hrdý na to, že som súčasťou tejto stajne. Nikdy by mi nenapadlo, že vyhrám až šesť titulov. Keď som bol malý, sledoval som Formulu 1. Vzhliadal som k Ayrtonovi a chcel som robiť to isté, čo on. Tento rok sa darilo aj Valtterimu, bol skvelým tímovým kolegom. Som šťastný, že s ním môžem pracovať, myslím si, že ďalší rok bude veľmi silným súperom. Musíme naďalej tvrdo pracovať, vyhrať viac pretekov, viac šampionátov. Verím, že to dokážeme. Ešte raz vám ďakujem za všetko,“ zhodnotil jazdec Mercedesu.

Valtteri Bottas sa tiež vyjadroval pochvalne na adresu svojho tímu. Hamiltonovi zablahoželal k titulu, no na záver dodal, že v ďalšom ročníku to Brit nebude mať vôbec ľahké. Dočkáme sa teda verzie Valtteri Bottas 3.0?

„Ďakujem vám! Nenachádzam slová, ktoré by vyjadrili to, aký som na vás hrdý. Som veľmi rád, že som súčasťou tohto tímu. Nedokážem si ani predstaviť, akú tvrdú prácu ste museli vykonať, aby sme mohli toto dosiahnuť. Dovoľte mi, aby som povedal to isté, ako keď som tu stál pred rokom: zopakujme to všetko aj na ďalší rok, viem že to dokážeme! Blahoželám Lewisovi k titulu majstra sveta. Budúci rok to nebude mať také ľahké,“ dodal fínsky pretekár.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk