F1.sk F1.sk

Ralf Schumacher chváli Hamiltona: Z núkajúcich sa možností dokáže vyťažiť maximum
zdroj:

Ralf Schumacher chváli Hamiltona: Z núkajúcich sa možností dokáže vyťažiť maximum

Ralf Schumacher si myslí, že Lewis Hamilton z hľadiska dosiahnutých úspechov čoskoro predstihne aj jeho brata Michaela. Toho rekordy sa dlho zdali byť nedostihnuteľné a 91 víťazstiev bolo ako z iného sveta, veď taký Alain Prost ich mal "len" 51 a Ayrton Senna 41.

Takto tabuľka vyzerala dlhé roky, ibaže dnes je už Lewis Hamilton na čísle 83. V počte pole positions už Schumiho dávno prekonal a v počte titulov ho môže vyrovnať už na budúci rok.

"Obaja dosiahli niečo gigantické," povedal Ralf Schumacher pre Auto Bild Motorsport. "Obaja však vo svojej dobe. Myslím si, že Lewis môže Michaelove rekordy zlomiť. Musíme mu to len dopriať."

"Lewis má z jazdeckého hľadiska aktuálne najlepší balík, ale z núkajúcich sa možností dokáže vyťažiť maximum. Všetko mu to jednoducho sedí. Má skúsenosti, avšak má aj šialený prirodzený talent."

"Vie, kedy musí útočiť a vie, kedy by sa mal radšej stiahnuť. Nuž a k tomu treba prirátať aj to, že v tíme sa cíti neskutočne dobre. Vie, že je neobmedzenou jednotkou. Dodáva mu to sebavedomie a pre pilota je to takto fakt veľmi dobré. Aj preto možno nerobí žiadne chyby," pokračoval Ralf Schumacher.

Vettel sa im však nedokáže vyhnúť. "Človek robí chyby vtedy, keď je pod tlakom," skonštatoval Ralf, ktorý ako príklad uviedol VC Kanady v Montreale. "Cítil, že Lewis je čoraz bližšie a na chvíľu stratil koncentrovanosť. Dopustil sa malého výletu s veľkými dôsledkami. Lewis a Mercedes pritom dokážu s tlakom zachádzať najlepšie."

"Toto Wolff okolo seba zozbieral tých správnych ľudí a nechá ich v pokoji pracovať. Mercedes celkovo pracuje veľmi, veľmi analyticky," dodal Ralf Schumacher.

Najnovšie z kategórie: Ralf Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk