F1.sk F1.sk

Brawn dúfa, že v budúcnosti bude možné ľahšie realizovať potrebné úpravy pravidiel
zdroj: TASR/AP

Brawn dúfa, že v budúcnosti bude možné ľahšie realizovať potrebné úpravy pravidiel

Ross Brawn nie je celkom spokojný s tým, ako to bolo vo Formule 1 nastavené z hľadiska dohadovania nových pravidiel. Mnoho nápadov bolo zablokovaných len kvôli tomu, že sa nenašla jednohlasná zhoda.

Podobne to dopadlo aj s otočeným štartovým roštom, z ktorého mali vyštartovať troje budúcoročné kvalifikačné preteky. Tento návrh zablokovali dva tímy, pričom vieme, že jedným z nich bol Mercedes.

"Jedna z kľúčových vecí týkajúcich sa budúceho vedenia športu je tá, aby sme sa nedostali do podobnej situácie, že niekto nás kompletne zablokuje ohľadom akejkoľvek pripravovanej zmeny," skonštatoval Brawn v rozhovore pre RaceFans.

Podľa Angličana je priam nevyhnutné, aby "existovala schopnosť robiť úpravy vtedy, keď sú potrebné". Dnes to tak bohužiaľ nie je.

"Prioritou Formuly 1 i prioritou FIA je to, aby sme tento šport spravili čo najlepším. Nemáme žiadne iné ciele a naše ciele sa týkajú skutočne len tohto. Nuž a ak budeme v budúcnosti niečo meniť, tak vždy pri zohľadnení týchto princípov," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk