F1.sk F1.sk

Di Montezemolo označil Leclerca za obrovský talent, Ferrari je pred skutočnou dilemou
zdroj: Scuderia Ferrari

Di Montezemolo označil Leclerca za obrovský talent, Ferrari je pred skutočnou dilemou

Luca di Montezemolo sa ako prezident Ferrari nikdy netajil tým, že sa v tíme snažil stanoviť jednotku, ktorú vhodne doplnil dvojkovým pilotom. Ten jednotkový potom podľa možností vyhrával a získaval maximálne počty bodov, druhý bol jeho asistentom.

Aktuálne to však u červených takto nefunguje a obaja pretekári si navzájom berú body. V tomto ročníku, keď sa o titul nebili, to nikoho nemuselo mrzieť, avšak v budúcnosti ich to môže vyjsť draho.

"Vybrať si medzi Sebastianom Vettelom a Charlesom Leclercom je pre Ferrari skutočná dilema," uviedol Talian v rádiovej relácii La Politica nel Pallone. 

"Ja som to v minulosti robil vždy tak, že jedného jazdca som nominoval na boj o titul a druhý mal nazbierať čo najviac dodatočných bodov na to, aby sme mohli získať konštruktérsky titul. Mali sme Michaela Schumachera, po ktorého boku boli Eddie Irvine, Rubens Barrichello a Felipe Massa."

"V posledných pretekoch sa Vettel vrátil do svojej starej formy. Leclerc je nepochybne obrovský talent, musí však v pokoji ďalej rásť. A k procesu učenia patrí aj to, aby nebľabotal do vysielačky."

"Okrem toho treba povedať, že v Austine ma Ferrari sklamalo. Vôbec sa nedostali do hry," dodal Luca di Montezemolo.

Nad situáciou vo Ferrari sa zamýšľal aj Alain Prost. "Je to tam komplikované," povedal štvornásobný majster sveta. "Vďaka skúsenostiam bol Vettel vlastne jednotkou a preto to mali s manažovaním ťažké. Ale ťažké to bude hlavne v budúcom roku."

"Ak budú mať dobré auto a obaja budú bojovať o titul, tak z toho môže napokon profitovať Mercedes," uzavrel Prost.

Najnovšie z kategórie: Luca di Montezemolo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk