F1.sk F1.sk

Mercedes oslavoval šieste tituly
zdroj: Mercedes

Mercedes oslavoval šieste tituly

V továrňach Mercedesu v Brackley a Brixworthe prebehli v stredu oslavy šiestych dvojitých titulov v rade. Stajňa sa medzi konštruktérmi tešila v rokoch 2014 až 2019, nuž a jej jazdci takisto. Lewis Hamilton získal za toto obdobie päť titulov a Nico Rosberg jeden, no Hamilton jeden pridal ešte v roku 2008. Tiež je teda na čísle 6.

Toto Wolff, Lewis Hamilton a Valtteri Bottas boli predpoludním v Brixworthe, aby sa následne na popoludňajší program presunuli do Brackley. Spolupráca týchto dvoch tovární priniesla už sté víťazstvo, pričom prvé sa zrodilo ešte na VC Austrálie 2009 pod hlavičkou Brawnu GP.

Mercedes v tlačovom stanovisku okrem toho prezradil, že na úspechu tohto tímu pracovalo okolo 1 500 ľudí.

"Spomínam si na prvé stretnutie nášho vedenia v roku 2013, keď sme si stanovili ciele," skonštatoval Toto Wolff. "Vôbec prvýkrát sme napísali, že chceme bojovať o titul. Avšak Aldo Costa povedal, že by sme mali byť ambicióznejší a hovoriť v množnom čísle, teda bojovať o tituly."

"Mne sa to zdalo byť prehnané, ale napokon sme tu a takmer o sedem rokov neskôr môžeme povedať, že sme vyhrali šesť dvojitých titulov. Niekedy sa musím štípať, pretože tomu nedokážem uveriť. Všetko je to napokon o neskutočne tvrdej práci tohto úžasného tímu v Brixworthe a Brackley."

Rakúšan vzápätí zdôraznil, že na preteky chodí len on a niekoľko ľudí, pričom práve im je často pripisovaný úspech. "Ale nie, ste to všetci vy," prihovoril sa ľuďom v továrňach. "Ďakujem vám veľmi, veľmi pekne!"

"Dosiahli sme niečo, čo sa predtým ešte nikomu nepodarilo a spravili sme to pre Mercedes, pre jednu z najmilovanejších značiek sveta. Každý jeden z vás na to môže byť mimoriadne hrdý," dodal Toto Wolff.

Technický riaditeľ Mercedesu James Allison svojim ľuďom povedal, že "stanovili nové štandardy" a neprestávajú prekvapovať celý svet.

"Sila, ktorú spoločne máme, je pozoruhodná," uviedol Angličan. "Musíme sa postarať o to, aby sme to v Brackley a v Brixworthe zachovali presne tak, ako to je. A to preto, aby sme si tieto okamihy mohli užívať aj v budúcnosti. Sú totiž úžasné a je to fantastický pocit."

"Viem, že mnohí z vás už pracujete na budúcoročnom aute. Pred nami je ťažká zima, po ktorej príde ešte ťažšia sezóna. Viem však, že ak ukážeme to, čo ukazujeme už šesť sezón, opäť budeme bojovať o víťazstvá a tituly," zdôraznil James Allison.

Fotografie:

Bottas, Wolff, Allison, Hamilton, Cowell
Mercedes
Mercedes oslavuje svoje šieste tituly - Toto Wolff
Mercedes
Mercedes oslavuje svoje šieste tituly
Mercedes
Mercedes oslavuje svoje šieste tituly
Mercedes
Mercedes oslavuje svoje šieste tituly
Mercedes

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk