F1.sk F1.sk

Leclerc: So sezónou som spokojný
zdroj: Scuderia Ferrari

Leclerc: So sezónou som spokojný

Po slabšom štarte do sezóny je momentálne Charles Leclerc najhorúcejším kandidátom na zisk tretieho miesta v celkovom hodnotení jazdcov. V tomto ročníku si pripísal dve víťazstvá a sedemkrát štartoval z pole position.

Jazdec Ferrari sa vyjadril, že „by si nikdy ani len nepomyslel“, že v tomto ročníku ešte bude bojovať o tretie miesto v poradí jazdcov. Mal síce slabší vstup do sezóny, no postupne dosahoval značný progres, čo ho môže veľmi tešiť. Je to len jeho druhá sezóna vo Formule 1.

„Myslím si, že po prvých štyroch, piatich podujatiach, by som ani len nepomyslel na to, že by som sa v tejto fáze sezóny ocitol v celkovom hodnotení na tretej priečke. Veľa som pracoval, najmä na kvalifikácii, v ktorej sa mi na začiatku roka nedarilo ideálne. Potom som však zmenil pár vecí a od Francúzska to už fungovalo oveľa lepšie,“ zhodnotil 22-ročný Monačan.

„S touto sezónou som veľmi spokojný. Pokiaľ ide o výsledky, nemal som žiadne očakávania. Snažil som sa zlepšovať a som naozaj veľmi šťastný.“ Leclerc má na treťom mieste štrnásťbodový náskok pred Maxom Verstappenom. 

Pilot Ferrari sa vyjadril, že sa nezaujíma o tretie miesto kvôli pozvánke na galavečer FIA, ktorý sa koná vždy na konci roka. Zdôraznil, že mu nejde ani o to, aby sa stal vodcom Ferrari a zosadil tak z pomyselného trónu Sebastiana Vettela.

„Určite to nie je kvôli galavečeru, a taktiež ani kvôli nadvláde vo Ferrari. Je jasné, že skončiť v šampionáte na treťom mieste by bolo šialené. Minulý rok som bojoval o trináste miesto a nikdy som si nepredstavoval, že by som teraz mohol siahať na pódiové umiestnenia. Bol by to len osobný úspech a samozrejme, bol by som veľmi šťastný,“ dodal Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk