F1.sk F1.sk

Horner chce, aby si Red Bull formu preniesol aj do nového ročníka
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner chce, aby si Red Bull formu preniesol aj do nového ročníka

Šéf Red Bullu, Christian Horner sa vyjadril, že považuje za nevyhnutné, aby sa jeho tím počas zimnej prestávky dokázal dostatočne zlepšiť a v ďalšej sezóne byť vyrovnaným súperom pre Mercedes a Ferrari.

Zoskupenie z Milton Keynes zaznamenalo v tejto sezóne solídny pokrok s motorom Honda. Maxovi Verstappenovi sa podarilo dvakrát vyhrať. V niektorých pretekoch je Red Bull na rovnakej, respektíve podobnej, úrovni ako Mercedes, čo naposledy potvrdili aj na Veľkej cene USA. Nečudo, že Christian Horner chce, aby sa táto úroveň formy preniesla aj do ďalšej sezóny. Dôležitá bude najmä zimná prestávka a vývoj, ktorým bude Red Bull napredovať.

„Tento ročník mal byť pre nás prechodný, najmä kvôli zmene dodávateľa motorov,“ povedal 45-ročný Brit. „Musím zložiť veľký kompliment Honde, ktorá dosiahla výborný pokrok. Myslím si, že v priebehu celej sezóny sme sa zlepšovali. Dosiahli sme dve víťazstvá, dve pole position, aj keď z prvého miesta sme štartovali iba raz. Vo viacerých pretekoch sme boli kandidátmi na víťazstvo.“

„V Monaku sme boli veľmi konkurencieschopní, taktiež aj v Maďarsku a USA, kde sme tie preteky mohli vyhrať. Takže sme na správnej ceste. Je dôležité, aby sme aktuálnu formu uchopili pevne do vlastných rúk, v zime tvrdo pracovali a následne si túto formu preniesli aj do nového ročníka,“ pokračoval Horner.

V roku 2020 nedôjde k žiadnej zmene pravidiel. Tým pádom sa dá predpokladať, že Mercedes by mal byť aj naďalej dominantný. Šéf Red Bullu však má pocit, že tri top tímy sú k sebe veľmi blízko a v ďalšej sezóne by to mohli byť veľmi tesné súboje.

„Mercedes má veľmi dlhé obdobie dominancie. Gratulujem Lewisovi Hamiltonovi k jeho fenomenálnemu zisku šiesteho titulu majstra sveta. Sú pre nás referenčným bodom a myslím si, že sa im približujeme. Zmena pravidiel zvyčajne zväčšuje rozdiely. Takže v roku 2020 by sme mohli vidieť súboje troch top tímov, no a potom uvidíme, čo sa stane v roku 2021,“ dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk