F1.sk F1.sk

Ako to vyzerá s Räikkönenovou budúcnosťou? Ostane v športe aj po roku 2020?
zdroj: twitter.com

Ako to vyzerá s Räikkönenovou budúcnosťou? Ostane v športe aj po roku 2020?

Keď končil kariéru Rubens Barrichello, mal 39 rokov a na jeho konte bolo 323 formulových štartov. Kimi Räikkönen nedávno oslávil štyridsiatku, za sebou má 311 veľkých cien a zmluvu s Alfou Romeo aj pre budúci rok. Ak ju naplní, Barrichellov rekord padne. Ale čo príde potom?

"Mám zmluvu pre budúci rok," odpovedal Iceman, ktorý sa vzdialenejšou budúcnosťou ešte nechcel zaoberať. "Nikdy som nemyslel toľko rokov dopredu. Takže uvidíme."

Majster sveta z roku 2007 vraj o konci kariéry v tejto chvíli absolútne nechce premýšľať. Nemá o to vôbec žiadny záujem. "Najskôr potrebujeme dokončiť sezónu 2019, následne ju analyzovať a potom sa pripraviť na rok 2020."

Kimi však začína mať aj malý problém. Od letnej prestávky vôbec nebodoval, pričom jeho kolega Antonio Giovinazzi získal za tento čas tri body. V kvalifikáciách sa misky váh začínajú prikláňať na stranu mladého Taliana a aj keď v pretekoch Räikkönen zvykne ukazovať lepšiu rýchlosť, už to nie je ono.

Ešte ho to vôbec baví? "Určite nie som rád, keď sa nedarí. To asi nerobí radosť nikomu. V pretekárskom športe to vždy bolo takto: ak sa darí a dostavujú sa výsledky, tak je každý spokojný. Niekedy máte lepšie, inokedy horšie preteky. To však nemá vplyv na to, či Formulu 1 milujem alebo nenávidím."

A čo vek? "To je len číslo," odvetil Räikkönen. "Len to inak znie, ale nič to neznamená. Všetko toto robím naďalej preto, lebo ma to baví. Ak ma to už baviť nebude, tak mám mnoho iných vecí, ktoré môžem robiť."

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk